Лудогорец би в дебюта на Дерменджиев

23:27
Лудогорец постигна първа победа в първенството на "А" група. Шампионите удариха с 3:0 Марек в дебюта на Георги Дерменджиев като старши треньор.

Лудогорец откри резултата още в 13-ата минута. Тогава Върджил Мисиджан проби отдясно и центрира в наказателното поле на дупничани, където Милен Лахчев си отбеляза автогол. "Орлите" продължиха да владеят инициативата, като гостите бяха заложили на контри. При една такава в 35-ата минута Крум Бибишков бе изведен сам срещу Иван Чворович, но сърбинът блестящо спаси.

В самото начало на втората част Лудогорец реши всичко в мача. Върджил Мисиджан получи отлична топка от Жуниор Кишада зад защитата на Марек и с пемерен удар преодоля Михайлов - 2:0. Лудогорец продължи да натиска и положенията пред Михайлов се заредиха едно след друго. Най-чистото от тях пропусна Вандерсон в 80-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря на Марек, но се засуети и топката му бе избита. Третият гол все пак падна в 85-ата минута.

Тогава Ешпиньо изведе Жуниор Кишада в чиста позиция срещу Емил Михайлов, като бразилецът със страхотен прехвърлящ удар направи резултата класически. В самия край новото попълнение Браян Ангуло също можеше да отбележи, но Михайлов се справи.

ЛУДОГОРЕЦ - МАРЕК 3:0