Ботев надви трудно Санкт Пьолтен в Бургас (видео)

21:39
Отборът на Ботев Пловдив победи Санкт Пьолтен в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. Двубоят на стадион "Лазур" в Бургас приключи при резултат 2:1 за състава на Велислав Вуцов.

Капитанът на канарчетата Иван Цветков откри резултата в  мача в 39-ата минута от дузпа. В 55-ата минута Сеговия се възползва от грешка в отбраната на Ботев и изравни.
19-годишният Цветелин Чунчуков в 86-ата минута вкара втория гол за Ботев, за крайното 2:1.

Отборът на Ботев започна по-активно мача, като още в 3-ата минута Иван Цветков пропусна да открие резултата. В 23-ата минута пропуск за тима от Пловдив направи Цветелин Чунчуков.
В 39-ата минута пробив на Мариян Огнянов бе спрян с нарушение в наказателното поле, като реферът отсъди дузпа, която капитанът Цветков реализира за 1:0.

Гостите започнаха по-активно второто полувреме, като в 55-ата минута испанският футболист на Санкт Пьолтен Даниел Сеговия се възползва от грешка в отбраната на Ботев и изравни резултата. Малко след това отново Сеговия можеше да вкара и втори гол за гостите. В 70-ата минута гол на Йордан Христов за Ботев бе отменен заради засада. В 86-ата минута след пореден пробив на капитана на Ботев Иван Цветков топката попадна у непокрития Цветелин Чунчуков, който вкара втория гол за Ботев, за крайното 2:1.

Стартови състави:

Ботев:
Стаховяк, Лукин, Бенга, Филипов, Огнянов, Куртеан, Христов, Иршак, Васев, Цветков, Чунчуков

Санкт Пьолтен: Костнер, Хубер, Висио, Хофбауер, Грасегер, Холзман, Парада, Кершбаумер, Амбичл, Харти, Сеговия

18.07.2014 02:28

Големият Вил бележи отново. *joking* Не мога да отрека, че съм голям фен на Вуцов и много се радвам на тази победа. Истина е, че е минимален успех срещу отбор от втора дивизия, но по-добре така, отколкото да не можеш да биеш като домакин. Все пак се надявам, че ЦСКА и Ботев ще продължат, а защо не и Литекс да направят нещо от сорта на 1-3.... *thinking*

17.07.2014 23:34

Евала пичове...в Австрия 0-0..и продължавате напред..пожелавам ви го...наистина! *smile*

scd
17.07.2014 23:26

Браво Ботев с 300-та зора бихте отбор от второто ниво на Австийския футбол.*beer**beer*

holigan4e
17.07.2014 21:45

Браво на комарите ! Доволен съм от тях ! Дано и Литекс да победят

Rezors
17.07.2014 21:06

Добре,бе тия БНТ отново се показаха като най-тъпаа и продънена "медия" на Балканите...няма резултат да покажат,минути..не*stop**stop**stop*

dido.dupskray
17.07.2014 20:59

Хора место да оплувате цска,литекс,ботев и лудогорец трябва да се радвате че са във Лига Европа и
Шампионската Лига 1.Защото ни вдигат рейтинга 2.Защото не знаем кога пак ще можем да прославим България и със тяхното участие европейците разбират каква е България и колко е силна и нейните отбори така че УСПЕХ НА ВСИЧКИ БГ ОТБОРИ ВЪВ ЕВРОПА *beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer**beer*.

RoSKo0o0
17.07.2014 20:34

Направо ми е жал за Ботев! Миналата европейска кампания за тях беше много добра... отборът играеше красив футбол, бърз, атакуващ... сега... *sad* Да бъдат проклети тези, които злепоставиха КТБ...

tagen
17.07.2014 20:46

не злепоставиха а ограбиха КТБ *lol* а май собственика на ботев е от тях ... тоез май вс беше да си изпере парите или нз може да му се включила съвестта и да е искал да направи нещо за България *lol*

a00011
17.07.2014 20:20

Гол 1:0 за Ботев, Цветоков наказва.

Stan1926
17.07.2014 19:50

Ние сме още по-зле. *smile* Аз бих заложил, че няма да завършим първенството, но това друга тема. Пожелавам успех на всеки друг български отбор, но вие, дето ни се подигравахте месеци наред, сега си заслужавате съдбата. *smile*

Deco_Sneijder
17.07.2014 19:46

Успех на Ботев.Подкрепям всички бг отбори в турнирите.Би трябвало и 3-те ни отбора да минат 2-я кръг без проблем,но като се има на предвид къв футбол имаме и това е съмнително,хубавото е че Ботев вече разчитат на Българи повече в отбора,съмнява ме с тоя треньор да се класират,но успех им желая.И друго ми е чудно,тия като са във 2-ра лига на Австрия,как играят тук?

Дават ги по БНТ 2.Дузпа за Ботев дадоха сега,като цяло слаб Ботев,сигурно се дължи на Вуцов това.. *lol* Цветков открива,много класа има в тоя нападател,язък че е на годинки вече

miro211
17.07.2014 20:16

бнт2

ppetrof
17.07.2014 20:08

Играли са финал за купата с РедБул и за това са в лига Европа.Не ги ли дават по някоя тв.

madridistaaaaaa
17.07.2014 20:02

Стигнали са финал за купата на Австрия срещу Ред Бул Залцсбург.

Stan1926
17.07.2014 19:31

Австрийци, германци, това не са хора, които да се предадат лесно пред "колоса" Ботев. Очаквам много жълта мъка и днес, много разбити мечти, а може би и седалки. *smile* Проблемите на ДПС и Емигранта веднага се отразиха на жълтурите. За пари се продадоха на ДПС, нека им сега. *smile*

chehli
17.07.2014 19:44

То щото вие цъфите та събрахте ли 5-6 човека да започнете първенството или ?

miro211
17.07.2014 19:26

Държа за Ботевъ защото е български отбор. Но толкова класа си замина от него заради скапаният им пресиденТ че ми се струва че австрийците едва ли ще се дадат без бой. Минимално 1:0, 2:1. Успех Ботевъ!

Gazara_rs
17.07.2014 19:12

колко точки трабват - за 2 отбора в шампионска лига

scouser_pool
17.07.2014 19:17

За кво са ти?То дори и да имаме две квоти освен Лудогорец друг няма да може да мине 3тия кръг...

tagen

много лудогорец трябва да изчезнат от групите на ШЛ и вс бг отбори да се класират в ЛЕ и някой да повтори постижението на лудогорец от миналата година и това в продължение на 1-3 години след тая *lol*