Нов успех за Лудогорец в контрола, Абало вкара два

09:42
Лудогорец записа четвърта поредна победа в предсезонните контроли на лагера в Англия. Пред 300 зрители на стадион "Лей", повечето от които българи, шампионите отнесоха един от румънските грандове - Динамо Букурещ с 4:2.

Преди осем дни "орлите" постигнаха успех и над кръвния враг на "кучетата" Стяуа със същия резултат. Лудогорец има пълен актив в проверките преди началото на сезона. До момента тимът отнесе последователно Евроколеж (7:0), Стяуа (4:2), Хартс (2:0), Конас Куей (7:0), Динамо Букурещ (4:2). В сряда "орлите" се изправят срещу кипърския АЕЛ, след което се прибират в България с чартърен полет от Манчестър до Варна.

Срещу Динамо два гола отбеляза Дани Абало. Испанският халф, който започна титуляр, е разписа по веднъж в двете полувремена. Останалите попадения за "орлите" бяха дело на Жуниор Кишада и Марселиньо, а за румънците точни бяха Лемак и Гавриля.

Подобно на мача със Стяуа, Лудогорец поведе с голяма разлика - 3:0 до 40-ата минута. Последва отпускане и Динамо върна два гола преди Дани Абало да фиксира крайното 4:2 в 65-ата минута.

Единствената лоша новина за Стойчо Стоев бе контузията на Георги Терзиев. Националът бе заменен на почивката заради проблеми с адуктора.

Лудогорец - Динамо (Букурещ) 4:2