ЦСКА с красива победа над Брюж

18:46
Отборът на ЦСКА победи Клуб Брюж с 3:2 в приятелски мач, който се игра в Холандия.

Армейците стартираха добре мача, като в 17-ата минута вече водеха в резултата. След центриране отдясно в наказателното поле на Брюж, вратарят на белгийците опита да боксира топката, но се размина с нея. Кълбото срещна гърба на връхлитащия Тони Силва и се оплете в мрежата. Футболистите на белгийски гранд реагираха мигновено и изравниха чрез точен удар на Виктор Васкес. До края на полувремето обаче армейците отново поведоха. Александър Тунчев в 31-ата минута бе точен за нашите. Централният бранител се разписа след центриране от ъглов удар.

През второто полувреме Брюж за втори път в срещата изравни. Това се случи в 63-ата минута, когато след центриране отдясно Куанг бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и с глава парира стража на червените. Малко преди това след остро влизане в краката на Апостол Попов от страна на противников състезател, капитанът на ЦСКА в този мач напусна принудително терена. На негово място в игра се появи новото попълнение Кристиан Супусепа. В 84-ата минута появилият се като резерва Иван Маркович с прецизен удар матира вратаря на Брюж. В заключителните секунди на контролата белгийците пропуснаха чудесна възможност да стигнат до равенство, но изстрелът на футболиста в черно-синьо срещна външната страна на мрежата на вратата пазена от Колев.