Германия ликува след успех с 1:0 над Франция (видео)

20:48
Франция загуби от Германия  с 0:1 на "Маракана" в четвъртфинален мач от Мондиал 2014.

Главен съдия бе аржентинецът Нестор Питаня.

Бундестима се наслади на чудесен старт. Още в 12-та минута възпитаниците на Йоаким Льов излязоха напред в резултата. Тони Кроос центрира от фаул, а Матс Хумелс изпревари Рафаел Варан за първа топка и с глава прати кълбото в мрежата на Лорис. Преди да премине голлинията, топката рикошира в напречната греда на френската врата.

Петлите отговориха силно. Валбуена бе изведен сам срещу Нойер и опита да го преодолее със силен диагонален удар, но стражът спаси. При добавката Бензема също не успя да се разпише.

По-късно отново Бензема пропусна добро положение за французите. Като цяло, през първото полувреме Франция играеше по-добре от своя противник, но Бундестима бе този, който се оттегли на почивка с гол аванс.

През втората част немците заиграха с повече самочувствие. Те пресираха високо своя опонент, дълбоко в неговата половина. Това разстройваше играта на петлите и от това страдаше атаката им.

Все пак, фланговете на петлите действаха. След центриране отдясно, Бензема овладя топката в пеналта и стреля, но ударът му бе блокиран. По-късно Нойер по брилянтен начин спаси шут от воле на Матюиди от близка дистанция.

Десет минути преди края след образцова контра на немците Мюлер изведе резервата Шюрле на чиста позиция в пеналта, но нападателят на Челси бе спрян от Лорис.

Нестор Питаня даде четири минути продължение на мача. В последните секунди на продължението Карим Бензема се озова на стрелкова позиция, шутира мощно към горния десен ъгъл, но отново Мануел Нойер прояви брилянтен рефлекс и спаси Германия. Това беше и последното положение в мача. Немците триумфираха и отиват на полуфинал.

caramell
05.07.2014 10:16

Германия без проблем.. Нойер ще стане , като Шмайхел на вратата .. дори може и да го надмине. С такова спокойствие се справя във всяка ситуация , все едно нищо не е за него..Германия си ги излъгаха отвсякъде.. защото второто , вместо Франция да натиска , то немците го правиха .. чак към 80-та французите натиснаха педала , но до там им беше.. слабички са просто.

Германия ще бие без проблем Бразилия.

skyblue_moon
05.07.2014 10:14

Сега ще сгънат и бразилците и са на финал. Много съм доволен от представянето на играчите на Реал Мадрид, кой от кой по загубен.

LosBlancos7
05.07.2014 11:41

Усещам комплекси сити фенче *smile* Като са по 1 човек в национален няма как да очакваш чудеса ,а се видя че като колектив и отборна игра нямат равни. Ще си говорим като почне сезона.

valeri777
04.07.2014 22:17

Малко шега по темата, но се ослушвах коментатора дали нямаше да каже Турция срещу Нигерия *beer*Наистина много черни имаше във отбора на Франция! Мое лино мнение, Германия имат шанс срещу нисичките Бразилци на полуфинала, но срещу Колумбия малко ме съмнява да бият! Лично мнение. Да си пожелаем много положителни емоции и приятен за гледане футбол!*ball**ball**ball*

YUNOFF
05.07.2014 08:31

Какви Турция те гонят тебе? Шегата ти е хубава ама неуместна. НЕ бъркайте тюркските народи с арабските. Турците със сигурност не са черни.

catalan
04.07.2014 21:49

Варан виновен за гола

LosMerengues
05.07.2014 15:38

С какво е виновен Варан, че беше фаулиран, но съдията не го отсъди?

real_madrid92
04.07.2014 22:03

Видя се как Хумелс го побутна с ръка, за да може да играе спокойно с глава, иначе не може да го надскочи в такова единоборство просто.. евала на Хумелс, голям мач направи, но Варан изобщо не е виновен за гола като се има предвид, че му е дадена персонална задача да пази Хумелс в такива центрирания и просто момчето не рискува да го остави и да мине с другите в изкуствена засада.. После при 2 центрирания в наказателното на Германия се видя как Варан го надскача 2 пъти без проблем, но беше побутнат просто при гола. А ти разбира се без да си гледал мача или поне да си го следял внимателно се обаждаш с поредния ти тъп коментар.

chehli
04.07.2014 21:26

До тук добре ама срещу отбори с по-подвижни нападатели немците ще берат много ядове а и в Бразилия и в Колумбия има достатъчно такива

IvanIR
04.07.2014 21:16

Немската машина е както винаги добре смазана....*smile*

stefanBG111
04.07.2014 21:01

Честита победа на феновете на Германия. Аз от самото начало казах, че най сигурният полуфиналист на това световно е Германия и така стана. Франция оставиха доста добро впечатление от това световно и показаха много красив футбол.

ivanrealmadrid1
04.07.2014 20:59

Нойер вратар на Световното.Браво на Германия биха още един от любимите ми отбори

kaizerabg
04.07.2014 20:54

Напълно Заслужено Германия на полуфинал....

Gopcho

Франция през второто полувреме играеше все едно губеше с 0:4, а не 0:1 ... неубяснимо ... . Тук може да съжалява, че не взе Насри. Изкарваш Кабай и вкарваш Насри(креативност) и един Рибери, който можеше да смени Валвуена, жалко и за него, че се контузи ...

catalan

Е той тоя Нойер ако не пазеше толкова много можеше да стане интересно *lol*

catalan
04.07.2014 20:52

Много скучен мач, дано следващия е по-интересен. Много зле.

thelegendd
04.07.2014 20:41

Каква контра атака за Германия само...и пропилян шанс.

thelegendd
04.07.2014 20:38

Като цяло Нойер,Хумелс и Кроос ми правят най-добро впечатление.

catalan
04.07.2014 20:35

Това ако Мюлер наистина е искал да го направи, а не да подава с пета е просто невероятно *lol*

dido9730
04.07.2014 20:31

Имах доста по-големи очаквания от двата отбора за този мач, надявам се другият мач да е по-зрелищен.

Gopcho
04.07.2014 20:22

Един Саня на мястото на Дебюши и един Журу познават се и Саня е по-добре в атакуващ план и центрира по-добре. Пък и се познават добре с Журу. Примерно един Рибери ще ше да е добре да може да се включи в този момент, жалко за него и за Франция.

sa6etoo
04.07.2014 20:15

Тия нарушения са за червен картон директно.. Едно е да спреш атака с опит за шпагат или нещо такова ама не и с дършане за фланелаката и то с цел събаряне на играча на земята... Е*ах го в сопола тоз Кедира.. Дърво и половина..

Gopcho
04.07.2014 20:24

Да и мен тези нарушения винаги са ме дразнили, много са подли, специално за тях трябва да има оранжев картон и 3 или 5 мин да пасе трева извън терена!

barca_samuraj
04.07.2014 19:55

1 на 1 в редовното, 2 на 1 за Франция след продължения, Бензо праща немците вкъщи.

04.07.2014 19:27

Чиста дузпа за Германия не беше свирена!Контакт имаше.

nom3rcy

бах тоя корумпиран съдия ... че даже и коментатори подкупили ... смени си професията, че ми писна да гледам нагласени мачове

thelegendd
04.07.2014 19:53

Бутат играч в гръб ...няма дузпа така ли?Сменяй спорта бате...

Messiah
04.07.2014 19:51

Ти смени програмата, защото гледаш някой друг мач...ама може и спорта да си пообъркал..

thelegendd
04.07.2014 19:49

Имаше си 100% дузпа ...сменяй очилата или дилъра.

aa2
04.07.2014 19:43

Разбираш....вземи разбери, че нищо не разбираш и замълчи.

04.07.2014 19:33

Според правилата на играта, не е дузпа, според твойте може и да е.

04.07.2014 19:19

Мощно за Германия!Франция нещо им затрепериха краката.

hoffi
04.07.2014 19:16

Франция напада, Германия вкарва ! Нищо ново под слънцето *lol* Хайде дано продължи да е все така интересен мача!

thelegendd
04.07.2014 19:15

Гоооооооооооооооооооооооооооооооооооол Хумеееееееееееееееееееееееелс!

IM_A_PLAYER
04.07.2014 19:12

Според мен 1:1 до 90 мин. после в продълженията няма да си вкарат гол, и най накрая дузпи.

04.07.2014 18:33

Тц тц, Льов явно не харесва Шурле, щом не го пуска титуляр дори и след доста стабилните му мачове в последно време...

Chelsea86
04.07.2014 18:30

В този мач нямам нито фаворит, нито любимци. Надявам се да стане едно шоу със много голове и по-добрият отбор да победи. *beer**wink*

sakata_97
04.07.2014 18:22

Франция накажете мазните германци 3:1*cup*

Deco_Sneijder
04.07.2014 18:10

Клозе почва мача,това ще е интересно,успех на Германия и дано гледаме един красив 1/4 финален мач *smile*

golemiq_geshan
04.07.2014 18:38

Точно с центрирания тоя мач няма как да се вземе при наличието на Варан и Сако в защита . Поне и двамата треньори са си взели поука от грешките - Льов е върнал Лаам в защита , където освен , че ще вдигне ефективността на фланга , но и ще се възползва от Швайни в средата ... Дешан пък е разкарал разочарованията Жиру и Сисоко и определено и двата тима излизат без изненади и с най - доброто , освен може би Клозе , но предвид ужасното представяне на Гьотце до момента , не бих казал че появата на Клозе ще е минус , само времето ще го покаже това