Франция преодоля трудно Нигерия (видео)

20:52
Франция се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2014, след като се наложи над Нигерия с 2:0. Петлите стигнаха трудно до победата след попадение на Пол Погба и автогол на Джоузеф Йобо в последните 10 минути на срещата.

Двубоят на "Ещадио Насионал Мане Гаринча" започна сравнително равностойно. Необичайно висок брой непредизвикани груби грешки от страна на футболистите и на двата отбора белязаха първите минути, но до реално положение до гол не се стигна.

В 19-ата минута  Еменике опъна мрежата на петлите, но преди това страничният рефер маркира засада на нигерийския нападател и така попадението бе отменено. Отговорът на възпитаниците на Дидие Дешан не закъсня. В 22-ата минута Валбуена проби по десния фланг на атаката на французите, сервира топката на крака на открилият се на свободна позиция в наказателното поле Погба, който стреля от воле, но Енияма се намеси чудесно и предотврати сигурен гол във вратата си.

В 40-ата минута отборът на Франция пропиля още една добра възможност да си осигури предимство в резултата преди почивката, след като Дебюши стреля отблизо в аут след подаване на Валбуена. В самия край на първото полувреме пък Еменике отправи мощен изстрел от границата на наказателното поле, но Лорис бе заел добра позиция и спаси.

След почивката нигерийците взеха контрола над мача и натиснаха своя съперник, но не успяха да материализират предимството си. Ролите се размениха в последните 20 минути и възпитаниците на Дидие Дешан започнаха да редуват атака след атака. Изстрел на Карим Бензема бе избит от голлинията от Моузес, а в 79-ата минута Кабай уцели напречната греда със страхотен изстрел от далечно разстояние.

Натискът на Франция все пак даде резултат в 79-ата минута, когато вратарят на суперрлите Енеяма направи поредната си безумна грешка на това първенство и увисна при центриране от корнер, а Погба с лекота изпрати топката в опразнената врата.

До края възпитаниците на Стивън Кеши не намериха сили да отговорят, а техните съперници осигуриха успеха си в първата минута на добавеното време към мача, когато Йобо си отбеляза автогол след центриране на Матийо Валбуена.

По този начин Франция се класира за 1/4-финалите на Мондиала, където ще срещне Германия или Алжир, докато Нигерия за трети път в историята си не успя да преодолее осминафиналите на Световно първенство.