Блестяща Колумбия отстрани Уругвай (видео)

00:51
Националният отбор на Колумбия победи Уругвай излизат един срещу друг в 1/8-финален мач от Световното първенство по футбол. Двубоят на стадион "Маракана" в Рио де Жанейро приключи при резултат 2:0 за колумбийците.

Успехът е исторически за южноамериканската страна, която за първи път намира място сред най-добрите 8 на Световно първенство. Колумбийците продължиха с отличните си изяви от груповата фаза, където записаха три успеха, и днес тотално надиграха своите съперници и напълно заслужено стигнаха до успеха. Възпитаниците на Хосе Пекерман контролираха събитията от самото начало на "Маракана", но трудно стигаха до голови положения.

В 28-та минута Хамес Родригес избухна с брилянтно попадение. Офанзивният футболист на Монако си спря една топка на гърди близо до границата на наказателното поле и преди тя да падне на земята я заби със страхотен изстрел с левия крак във вратата на Муслера.

Колумбийците продължиха със силната си игра и след почивката и това даде резултат в 50-та минута, когато страхотна много ходова атака завърши с отлична асистенция на Хуан Куадрадо към Родригес, който се разписа на празна врата. Това бе пето попадение на младия футболист на Мондиала, с което той излезе еднолично на върха на голмайсторската листа.

В оставащите минути уругвайците натиснаха в търсене на обрат, като стигнаха до няколко добри положения, но Оспина бе отличен на вратата на Колумбия и спаси опасните изстрели на Кристиан Родригес, Единсон Кавани и Максимилиано Перейра. В крайна сметка двубоят завърши при 2:0 и Колумбия се класира за 1/4-финалите на Световното първенство, където ще се изправи срещу домакина Бразилия.

Стартови състави:

Колумбия
: Оспина, Сапата, Йепес, Санчес, Армеро, Агилар, Тео, Хамес, Куадрадо, Сунига, Джаксон

Уругвай: Муслера, Годин, Перейра, Родригес, Касерес, Хименес, Перейра, Риос, Гонсалес, Кавани, Форлан

greenhool
29.06.2014 15:07

Страхотна Колумбия и беззъб Уругвай *joking*

caramell
29.06.2014 09:32

Вчера написах , че Колумбия бият с разлика. Бях заложил още преди да почне Мондиала , че ще играят 1/4 финал , кофтито е обаче , че ще бъде с Бразилия. Иначе Колумбия имат напълно реален шанс да отстранят Бразилия , изобщо няма и да се учудя , ако се случи , просто Бразилия са зле в нападание , а колумбийците са сила на всеки пост.

caramell
29.06.2014 14:37

И мене това ме учуди.. Колумбия имат играчи , като Гуарин,Бака и Мартинез и не са титуляри , макар последния да игра 2 мача , но пак е резерва за сметка на Гутиерез. Явно има причина да са резерви , вижда се , че титулярите газят.

Gopcho
29.06.2014 11:53

Ми по-добре с Бразилия от колкото с Франция или Германия!

clippers_LA_90
29.06.2014 10:35

така е .. Мене лично ме изненадаха с тази игра при липсата на нападател като Фалкао .. Нападател който е способен да носи сам отбора . Щом Чили бяха толкова близо да отстранят Бразилия какво остава за Колумбия , които са по-добри от Чили , очаквам отново дузпи ... Липсва им още един като Неймар . който да раздвижи играта , такъв е Роналдиньо . А централния им нападател няма да коментирам *lol*

Stan1926
29.06.2014 04:30

Страхотна игра на Колумбия, перфектен колектив! Пожелавам им успех с Бразилия, имат напълно реален шанс да ги отстранят! *smile*

29.06.2014 01:05

Куадрадо и той цъка като луд...като цяло този отбор на Колумбия е почти без слабо звено , да имаха един Фалкао щях да си сложа парите , че ще са световен шампион , срещу Бразилия го виждам 50-50 , дано късмета е с тях

ivanrealmadrid1
29.06.2014 01:04

Айде бразилия може да си ходят вече , уникална Колумбия много ми харесват

Gopcho

Бака на мястото на Гитиерез и Гуарин на Агуилар, според мен така ще са още по-силни. Бразилците да му мислят!

29.06.2014 01:02

Не бих казал , че Хамес изригнал повече отколкото в предишните мачове от групите , въпреки че доста хора може би ще са изненадани... 5 гола и 2 асистенции за 3.5 мача , не е зле

Salient
29.06.2014 00:58

Страхотен мач на колумбийците! И само какво изригване на Хамес Родригес! МОЩНО за Колумбия на четвъртфинала!

29.06.2014 00:52

Честито на Колумбия, заслужено продължават напред, очакванията ми не се сбъндаха :0

Parchonlini
29.06.2014 00:20

Много яко играят Колумбия, много красив футбол, да му мислят Бразилия на четвъртфинала *smile*

monte_carlo
28.06.2014 23:45

Мачът е много равностоен до момента, ще е интересно какво ще се случи второто полувреме *smile*

skivur
28.06.2014 23:44

Тея Колумбия имат страшни нападатели.Ако бе и Фалкао...Бака нещо не го пускат.Направи добър сезон.С тва нападение + Куардадо могат да си правят кефа без проблем.

nikshan11
28.06.2014 23:51

Бака,Джаксън Мартинез,Тео,Фалкао,Ибарбо и за Адриан Рамос от БД който не е помирисал терен освен двубоя с Японците.

Gopcho
28.06.2014 23:36

Липсата на Суарез се усеща, Хамес с гола на Мондиала

Хамстера много ги мачка на тоя турнир...все пак , на мен лично повече ми харесаха головете на Перси и на Кейхил най-вече , с едно докосване в движение , кеф*thumb_up*

persie1992
28.06.2014 23:38

Хубавото при Хамес е, че е от по-далеко и в същото време уцелва точно долната част на горната греда. За мен този е досега най-хубавият.

persie1992

4 гола и 4 асистенции досега от 3 мача и една трета. Тоя човек е извънземен.

monte_carlo
28.06.2014 23:35

Уругвай има страхотни играчи, не мога да повярвам,че се разчита единствено на Суарез, Кавани до момента е адски слаб на световното, Форлан мисля,че не е влизал до момента, въпреки,че вече е на възраст, геният му може да помогне на уругвайците *smile*

golemiq_geshan
28.06.2014 23:56

Кои са те големите футболисти на Уругвай ?! Нямат 1 градивен играч , освен Форлан , който вече е прекалено стар да ги мъкне на гръб , като го няма Суарез и окапват , при положение , че Куадрадо още не се е развихрил , а урусите вече изглеждат толкова жалки .. Двете халфови линии просто не могат да се сравняват , при положение , че на пейката на имат Гуарин , Кинтеро и Ибарбо , просто Колумбия е с класа над Уругвай в момента (без Суарез) и ако не се сдухат при очертаващите се пространства втората част може дори да падне разгром

28.06.2014 23:39

Що да играе слабо ...Кавани беше дръпнат в по-задна роля когато игра със Суарез , каквато играе в момента Форлан с Кавани по-напред този път... срещу Англия имаше огромна заслуга и за двата му гола на Луис и като цяло не е получил някаква възможност в атака , че да кажем , че е слаб...

28.06.2014 23:33

голямо бъдеще го чака от 1-2 сезона го следя и много впечетлява, прави и много силно световно за сега

TaTa_Martino
28.06.2014 23:32

Това ще е гола на световното.По-красив гол просто не мога да си представя че ще има

skivur
28.06.2014 23:30

Голям гол!Защо си мисля,че името му е Джеймс Родригес.

nikshan11
28.06.2014 23:50

Колумбия е испаноговоряща държава,Хамес е все пак.. *beer*

Salient
28.06.2014 23:34

Хамес е испанското произношение, Джеймс вероятно го наричат в Англия.

до колкото знам така му е правилното произношение, мисля че бях чел и че той е казал ,че така е правилно, ако беше англичанин примерно щеше да е Джеймс

AleksHD

Този разби класацията за гол на годината....

monte_carlo
28.06.2014 23:28

Докато го напиша и Колумбия поведе със страхотен гол :0 има още време до края, ще видим какво ще дойде *smile*

monte_carlo

Aз лично имам чувството,че Уругвай ще продължат напред *smile*

28.06.2014 23:27

Вярно е ,че 1 човек отбор не прави , но в случая без Суарес шансовете има много намаляват

28.06.2014 23:18

Фалкао,Суарез,Кавани,Мартинез на един терен- това можеше да е взривоопасно*cry*

vlatkyn
28.06.2014 23:17

За какво им е да имат гости на коментаторите, това е най голямата тъпотия на пепи кокошката.

hristamian
28.06.2014 23:13

защо тези коментатори не бяха и на предния мач

hoffi
28.06.2014 23:12

Като нямам личен фаворит и някак липсва тръпката.. Дано поне стане голово шоу, дузпи а-у, пък който иска да продължава *beer*

vlatkyn
28.06.2014 23:06

Уругуай бият и после махат и Бразилия.

bacardy_breezer
28.06.2014 22:32

Щеше да е много по-интересно с Фалкао и Суарез... Но мисля, че който и от тези 2 отбора да се класира, отпада от Бразилия на 1/4 финала.

stefanBG111
29.06.2014 15:45

Забрави и Холандия, те също са най добре играещия обор на това световно. Иначе Браво на Колумбия, играят страхотен футбол, а този Родригез ще го прилапат големите отбори това лято, много играе.

И аз това си мисля...до момента на Световното най-добре играещите отбори са Франция,Колумбия и Германия , не само като резултати ами като класа и доминация , която показват , Бразилия изпита трудности срещу Чили и Мексико , не виждам защо и Колумбия да не може да ги затрудни максимално , та дори да ги елиминира...стига днес да бият първо*smile*

28.06.2014 22:34

дано не изглежда ,че се заяждам както в миналата тема , но *lol* Колумбия лесно могат да отстранят Бразилия, именно на тях залагам в тоя мач