3 от 3 за Колумбия в група "С" (видео)

00:54
Колумбия спечели и третия си мач от група "С" срещу Япония и с пълен актив от 9 точки се класира за осминафиналите на Мондиал 2014, където ще се изправи срещу тима на Уругвай. Двубоят на "Арена Пантанал", който бе ръководен от португалския топ рефер Педро Проенса, приключи при резултат 4:1.

Южноамериканците излязоха напред в резултата в 17-ата минута, когато Хуан Гуардадо се разписа от дузпа, отсъдена за неправомерна игра на Ясуюки Коно срещу Адриан Рамос. В добавеното време към първото полувреме обаче футболистите от Страната на изгряващото слънце възстановиха равенството чрез Шиниджи Оказаки, който се разписа с глава след центриране на Кейсуке Хонда и недобра намеса на колумбийския страж Давид Оспина.

Малко след подновяването на играта Джаксън Мартинес отново осигури предимство на Колумбия. Той се появи на сцената и десетина минути преди края на срещата, този път разписвайки се за 3:1.

Крайният резултат оформи резервата Хамес Родригес в 90-ата минута.

Осминафиналният мач между Колумбия и Уругвай ще се проведе на 28-и юни в Рио де Жанейро.