Алжир попиля Южна Корея за едно полувреме (видео)

23:52
Отборът на Алжир постигна впечатляващ успех във втория си мач от "Н" на Мондиал 2014. Африканският тим надигра Южна Корея с убедителното 4:2 за първата си победа в настоящото издание на турнира и така излезе на 2-о място в битката за елиминациите.

На практика пустинните лисици решиха мача още до почивката, след като си осигуриха аванс от три безответни гола.

В 26-ата минута на срещата националите на Алжир подхванаха опасна контраатака. Защитникът Карл Меджани демонстрира чудесен поглед върху играта и пусна изключително прецизно дълго подаване към нападателя Ислам Слимани. Той своя страна нахлу на скорост в наказателното поле, надбягвайки двама защитници на противниковия отбор, и с лекота прати топката във вратата на Сунг Рионг Юнг.

Само две минути по-късно отбраната на Южна Корея отново се пропука фатално. Второто попадение в мрежата на тигрите на Азия дойде след центриране от корнер и точен удар с глава на бранителя Рафик Халиш.

В 36-ата минута резултатът набъбна до 3:0. Третият гол за алжирците отбеляза Абделмумене Джабу. Той получи подаване успоредно на голлинията от партньора си в атака Слимани и с удар ниско по тревата опъна мрежата на южнокорейците за трети път.

Второто полувреме Южна Корея излезе коренно променена и попадението не закъсня. Хьонг Мин Сон се разписа във вратата на Райс М'Боли и намали на 3:1.

Въпреки, че азиатците бяха по-динамичния отбор през втората част, пустинните лисици успяха да добавят и четвърти гол Ясин Брахими, който бе точен в 62-ата минута. Тигрите на Азия обаче не се предадоха и в 82-ата минута Джа Чол Коо отбеляза за крайното 4:2.

С победата си Алжир се изкачи на 2-о място в групата. В другия мач от групата Белгия победи Русия с 1:0 и се класира на осминафиналите. Прекият двубой между Русия и Алжир ще е на 26 юни. Южна Корея също има шанс, ако победи Белгия също на 26 юни. За момента всеки от трите тима има теоритична възможност да се класира напред.