Босна отпадна от Световното след загуба от Нигерия (видео)

02:49
Националният отбор на Нигерия победи Босна и Херцеговина във втори мач от група "F" на Световното първенство по футбол. Двубоят на стадион "Арена Пантанал" в Куиаба приключи при резултат 1:0 за африканския тим.

Босненците оставиха добри впечатления от първия си мач с Аржентина, който загубиха с 1:2, но днес записаха второ поражение и загубиха и теоретични шансове да се класират за осминафиналите на турнира.

В 21-та минута гол на Един Джеко бе отменен за засада, като повторенията показаха, че решението на страничния рефер е грешно. Само осем минути след това Питър Одемвинги изведе Нигерия напред след асистенция на Емануел Еменике.

Възпитаниците на Сафет Сушич изглеждаха обезверени от развитието на събитията и не успяха да отговорят до края на срещата. По този начин Босна отпадна от Световното първенство, а Нигерия вече има 4 точки и има нужда от равенство в последния си мач с Аржентина, за да излязат от групата.

Стартови състави:

Нигерия:
Ениама, Йобо, Амброус, Муса, Одемвинге, Оби Микел, Еменике, Ошанива, Онази, Бабатунде, Омеруо

Босна: Бегович, Спахич, Бешич, Пянич, Мисимович, Муйджа, Шунич, Лулич, Медунянин, Хайрович, Джеко

komara92
22.06.2014 15:52

Оф б*хти умрялото световно няма да го гледам повече,омръзна ми тъпите съдии да се режат европейците.Сега кво на 1/8 финал ще гледам Коста Рика-Чили *angry*

man4estara10
22.06.2014 20:33

Какъв е проблема.Нито един от двата отбора не беше подпрян и заслужено са си на осминафинал.Плюс това Чили имат много добър отбор с добри индивидуалности.

GrandeBarca
22.06.2014 13:42

Е то все пак не е от най-ормалните неща да вдигаш засада,която дори и не знаеш защо я вдигаш...това не е спорно положение...това си е редовна ситуация с поне метър Джеко е пред защитата на Нигерия...ако този гол бе зачетен повярвайте ми нямаше да четем това заглавие..а нещо от рода ''Босна разпиля Нигерия и не остави почти никакви шансове за 1/8 финал на Африканците'' ,дано поне Хърватия бие утре и да продължи..да не оставаме без балкански отбор..а Босня бяха толкова обещаващо ех,ех и мен ме яд//;хх

fivooo
22.06.2014 17:07

Няма как да знаеш това. А и отменения гол не е оправдание да спреш да играеш.

22.06.2014 13:12

Босненците се показаха като един безхарактерен отбор.Вместо да се мобилизират след незаслужено отменения гол те спряха да играят.Нигерийците изиграха много правилно мача и според мен заслужено победиха.Босна бяха изключително безидейни и смирени най-вече през втората част.

Mar4eli
22.06.2014 12:48

Съдията реши ма4а според мен не ангажирам никой с моето мнение. Как не се зачита гол като и в реално време се видя 4е са на една линия и след това за4ита6 гол на африканците от фал. Докато такива анонимници свирят мачове на такова ниво това е положение.....

Rezors
22.06.2014 11:46

Жалко.....бях за Босна в този мач,а и като цяло са симпатяги*sad*

Chelsea86
22.06.2014 11:43

Съдията, съдията, съдията п*****ст. Отборите от Балканите май трябва да си направим отделно първенство! На всяко Световно или Европейско има такива "случайни" резачки.

zkz_77
22.06.2014 09:18

Отново слабо съдийство на това световно и напълно незаслужено отпаднаха Босна !!!

fred_duffy
22.06.2014 08:09

нали точно това е целта на ФИФА с даването на първенството в Бразилия - на елиминациите да има максимално много американски отбори.

snaksa_89
22.06.2014 07:41

Европейските отбори са голяма трагедия на това световно .....ЖАЛКО

slavcho.slavchev.7
22.06.2014 03:04

Босна са добър но млад и неопитен отбор , нормално е отбори като Аржентина и Нигерия отбори калени във много мачове на световното да ги излъжат , не бяха надиграно но ги излъгаха опита си каза думата !!! На европейското след 2 години във Франция този млад и талантлив отбор на босна ще пробие !!!

overdrive
22.06.2014 02:58

Не само съдията им е виновен. Да мача можеше да се развие и по друг начин ако го бяха отсъдили, но цялото второ полувреме Босна изнемогваха и дрямаха и трябваше да дойде 92та минута, че Джеко да удари греда. Нигерия търсеха повече победата и имаха повече и по-чисти положения.

ivanrealmadrid1
22.06.2014 03:01

наистина сякаш нямаха дух ... не го очаквах, но това в началото беше пълна пародия

Ginekologa
22.06.2014 02:53

и босна хвана пътя коста рика-нигерия да правят мач и пускаме 1ца ахаха

hoffi
22.06.2014 02:51

До коментар [@comment 1655662] от [@user rostislav.kovachev]:

44% бошняци ( мюсюлмани ) и 31% сърби и все пак викам за тях !
Нямаха късмет балканците на това световно.. а съдията е под всякаква критика !

fivooo

Като цяло скучен мач. Нигерия повече търсеха победата.

Gopcho

Ужасно слаб характер имат босненците! Не заслужаваха да отпаднат с показаното през първото полувреме, обаче с показаното през второто заслужаваха! Вместо след този отменен гол да изорат тревата, те играха все едно вече са се класирали и играят протоколен мач. Пък Джеко 5 лв не струва!

22.06.2014 02:50

какво значение има кви са ? не знам с кви си общувал, но босненците са като тукащните помаци демек само религията им е ислям , останалото са сърби не босненци

hoffi
22.06.2014 02:30

Босна, за мен се представят добре, дори и да загубят днес! Това им е първо световно все пак.. Първият мач изглеждаха, все едно имат сценична треска. Сега им отмениха чист гол. Просто са прекалено притеснени според мен! Не случайно завършиха на първо място в групата си!

fivooo
22.06.2014 01:53

Босна е друг отбор, който доста се надценява. Имат нелоши играчи, но съвсем не са страшилище. Видя се в първия мач, вижда се и сега.

WaynU
22.06.2014 01:36

Ееее най голямото разочарование на Мондиала БОСНА !!

Gopcho
22.06.2014 01:46

Чак пък разочарование ... момчетата играят добре, има други непредвидени фактори, които им пречат

golemiq_geshan
22.06.2014 01:45

Англия обаче не е разочарования , защото никой не очакваше нищо от тях !

Gopcho
22.06.2014 01:35

Само не разбрах, кой му пречише на съдията, че да вдигне засада?! Това не са съдии, а престъпници. Това не е тънка засада, това е поне метър. Босна играят много бърз и директен футбол, дано обърнат. Викат какви ли не бездарници за съдии, пък наще за една грешка през 86 година и ни няма на картата. Мизерници са ФИФА, УЕФА !

22.06.2014 01:38

така е брат , добре че се прежалиха за повторението на гол линията , иначе гаранция особено това първенство без тая технология имаше доста примери за такива голове (и то за мачовете само от груповата фаза ) щеше да има много скандали

22.06.2014 01:26

да направят видео и за засадите ... хич не ми пука че щяло човешкия елемент или преценка или там както му викат да се махне.. не казвам че има тото в този мач , но по принцип ако има без съдията няма как да стане, за това видео контрол и нито ще има спорове за засади и т.н. нито ще има ощетени отбори , дажже черното тото ще намалее ,защото властта на съдията ще е по-малка

Waffentrager

Тея съдии да вървят на очен лекър или да си търсят друга професия, срам за футбола.

Deco_Sneijder
22.06.2014 01:21

Как може такъв чист гол да отменят за Босна,поредното безобразие....

caramell
22.06.2014 08:50

Ти за който и да викаш на Мондиала , той все пада! Иначе жалко за Босна.. просто сами са си виновни , много изпуснаха , но и отменения гол на Джеко си има своята цена.

22.06.2014 00:58

Айде Босна,днес или никога,вярвам,че тези момчета може да излезнат от групаTa *smile*

22.06.2014 00:54