САЩ най-сетне победи Гана (видео)

02:55
Националният отбор на Гана загуби от САЩ в мач от група "G" на Световното първенство. Двубоят на стадион "Арена дас Дунас" приключи при резултат 2:1 за северноамериканците.

Срещата в Навал започна ударно и още в 32-та секунда САЩ водеха с 1:0 след гол на Клинт Демпси. По-инициативният тим през първата част като цяло бяха Янките, които имаха няколко възможности да увеличат резултата. Въпреки опитите момчетата на Юрген Клинсман не успяха да добавят още един гол.

След почивката обаче нещата коренно се промениха и отборът на Гана категорично превъзхождаше американците. Това им донесе успех и Черните звезди успяха да изравнят резултата на 1:1 в 82-та минута чрез Андре Аю. Късметът обаче беше на страната на Янките и само три минути по-късно Джон Брукс отбеляза за 2:1 в полза на САЩ. Малко по-рано в другия мач от групата Германия разби Португалия с 4:0.

В следващия кръг Германия ще срещне Гана на 21 юни, а Португалия ще мери сили със САЩ на 23 юни.

Стартови състави:

Гана:
Кваресей, Опаре, Менса, Бой, Асамоа, Атсу, Мунтари, Рабиу, Дж.Аю, А.Аю, Гиан

САЩ: Хауърд, Беслър, Камерън, Джонсън, Брадли, Бийзли, Джоунс, Демпси, Бедоя, Бекерман, Алтидор

Гана - САЩ 1:2
0:1 - Демпси, 01'
1:1 - А.Аю, 82'
1:2 - Брукс, 86;

golemiq_geshan
17.06.2014 11:49

Гана все още има шанс при безобразната игра на Португалия , но трябваше да победи .. Определено "янките" показаха много по - голямо желание за победа , което се оказа по - важно от качествата на играчите в този мач . А по въпроса за Донован , защо не е викнат , мисля че можете да влезете и да видите състоянието му , сигурно е станал 100 килограма , иначе безспорно невероятен играч , но щатите имат доста кадърни младоци , които обаче изглеждат доста по - възрастни и габаритни , явно наистина Клинсман гради отбор и занапред .

hoffi
17.06.2014 03:10

Аз лично съм разочарован от африканските отбори днес! Тази Гана няма нищо общо с онази от 2010. И според мен след тази загуба шансовете им са минимални, почти никакви !

Gopcho
17.06.2014 03:04

Не се знае да ли Германия няма да направи един Х с САЩ заради Клинсман *wink*

Gopcho
17.06.2014 03:02

Гана за мен бяха с една-две идеи по-добри, но треньора на Гана явно не е искал победата, щом държеше Принс, Есиенс резерви, а Асамоа можеше директно да си играе на крилото, а не като ляв защитник. Дори с тази загуба Гана може да бие Португалия, а САЩ да загуби от Португалия и Германия, така, че головата разлика ще е ключа към 2-рото място в групата според мен!

Ginekologa
17.06.2014 01:04

знаех си 2+над 2,5 на 5 коеф

hoffi
17.06.2014 14:57

Да, стана. Аз просто писах, че е рано да се радваш. Иначе ако видиш по-долу съм дал почти същата прогноза *wink*

17.06.2014 01:29

Чакай бе вкарали САЩ един гол той си мисли, че е спечелил вече. Още два ти трябват и поне един от тях за Хамериканцитииии *lol*

Chelsea86
17.06.2014 01:02

Айде голче, за 30 секунди само този мач беше по-интересен от предния... е има още 89 мин+ *lol*

hoffi
17.06.2014 00:52

Аз противно на очакванията казвам че САЩ ще бият. Иначе гол/гол го пускам. И над може да се пробва.

Deco_Sneijder
17.06.2014 00:47

Как може САЩ да не вземе легенда и емблема за американския футбол като Донован?Само за уважение към този футболист,трябваше да го вземат,защото е на 33 и щеше да му е последното световно...
Тук съм за отбора на Гана,симпатични са,а Асамоа Гиан ще се развихри според мен,на миналото световно ги направи луда,интересно ще е как ще се представят и братата Аю и защо Боатенг е резерва??
Дано си струва чакането до 1 и гледаме 1 хубав мач,макар,че си мисля,че няма да е много интересен *smile*