Ботев победи Санкт Пьолтен в неофициалния дебют на Любо Пенев

19:15
Ботев Пловдив постигна категорична победа в неофициалния дебют на Любослав Пенев начело на отбора. "Жълто-черните" се наложиха с 4:2 над австрийския Санкт Пьолтен в първата си проверка от подготовката за новия сезон, която се игра в Линдабрун, Австрия.

Символичните домакини вкараха първия и последния гол в проверката, а за канарчетата се разписаха Иван Цветков и Цветелин Чунчуков на два пъти, като четвъртият гол на сметката на пловдивчани бе дело на защитник на Пьолтен - Хубер.

Австрийците откриха резултата в 9-та минута, след като техен футболист се измъкна зад защитата и подаде на непокрития Фуцик, който на празна врата вкара за 0:1.

10 минути по-късно канарчетата стигнаха до равенството, след като отлична атака завърши с отразен от вратаря на Санкт Пьолен удар на Ромарио и добавка на Иван Цветков за 1:1 .

До края на полувремето възпитаниците на Любослав Пенев пропуснаха няколко добри ситуации за гол.

На полувремето наставникът на "жълто-черните" Любослав Пенев извърши девет промени в състава, а Ботев започна с головете веднага след подновяването на играта.

В 47-та минута Абел Анисе стреля силно извън наказателното поле, вратаря на Пьолтен изби, а дебнещия наблизо Цветелин Чунчуков с удар от въздуха изведе Ботев напред в резултата за 2:1.

В 58-та минута на мача младият нападател на канарчетата вкара красиво с глава след отлична атака на Вандер Виейра и прецизно центриране на Алесандру Куртеан,

В 63-та минута резултатът набъбна още повече в полза на "жълто-черните", след като Хубер засече топката в собствената си врата, след центриране на Вандер Виейра.

"Жълто-черните" продължиха да доминират и Чунчуков бе близо до хеттрик, а удар на Куртеан профуча над напречната греда.

Четири минути преди края на срещата австрийците намалиха резултата след попадение на Шибени отблизо.

0:1 - Фуцик (8'), 1:1 - Иван Цветков (19'), 2:1 - Цветелин Чунчуков (47'), 3:1 - Цветелин Чунчуков (58'), 4:1 - Хубер (63' авт.), 4:2 - Шибени

Стартов състав за Ботев: 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 5. Серджан Лукин,18. Радослав Терзиев, 14.Веселин Минев,16. Томаш Иршак, 7.Мариян Огнянов, 20.Серкан Юсеин, 15.Луис Педро, 22.Ромарио Кортзорг, 19.Иван Цветков.

Състав за второто полувреме: Росен Андонов (74' Димитров), Филип Филипов, Серджан Лукин (71' Алесандру Бенга), Владимир Айтов, Веселин Минев, Георги Сърмов, Божидар Васев, Абел Анисе, Вандер Виейра (62' Лазар Марин), Алесандру Куртеан и Цветелин Чунчуков,