Гришо подчини третия в света и се класира на финал

16:58
Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за финал на турнир на трева. Българската тенис звезда победи убедително Стан Вавринка с 6-2, 6-4 точно за един час и е на крачка от титлата в Лондон.

Димитров, който игра на полуфинал в Куинс клъб и през 2012 г., направи два пробива в първия сет и взе частта с 6-2. Вторият сет бе малко по-равностоен, но един пробив в така важния в този спорт седми гейм му бе достатъчен за успех в тази част и мача.

Първата ни ракета досега имаше две загуби от две срещи с третия в световната ранглиста Вавринка.

Григор ще се изправи срещу Фелисиано Лопес или Радек Щепанек в опит да спечели първа титла на трева. Досега той има две на твърди кортове и една на клей.