Берое - Литекс и ЦСКА - Дунав са дербитата при юношите

14:58
Децата на Берое, родени през 1999 г. се изправят срещу силния отбор на Литекс на четвъртфиналите от държавното първенство по футбол.

Това отреди тегленият, на националният стадион "Васил Левски" в София, жребий. Възпитаниците на Атанас Димитров ще са домакини в първия мач на 14 юни, събота, от 18:00 часа на Изкуствения терен над стадион Берое и ще гостуват в Ловеч на ст. "Салито" на 17 юни, вторник, от 18:00 часа.

Берое 99 зае първото място в областната група за деца с актив от 21 победи и 1 равенство и 64 точки, с 18 повече пред втория Чирпан. Зелените отбелязаха 113 гола и получиха само 7.

В квалификацията за класиране на държавните финали Берое победи с 1:0 Черноморец в Елхово, а на осминафиналите победи с 3:1 Септември София като домакин и завърши 0:0 в София.

Литекс имаше трудната задача да се справи с Левски на четвъртфиналите. Футболистите от ловешката академия завършиха 0:0 в първия мач в града на люляците, но победиха убедително с 2:0 "сините" на реванша в София и вчера и така се класираха на четвъртфинала.

Литекс играе в зона Велико Търново, където се класира категорично на първото място с 24 победи от 24 мача и голова разлика 135:5, с 8 точки преднина пред Спартак 1919 Плевен.