Бразилия удари ЮАР в края

23:26
Бразилия победи ЮАР с 1:0 във втори полуфинален мач от турнира за Купата на Конфедерациите. Африканците показаха много желание и ентусиазъм, но прекрасно попадение на Дани Алвеш дари победата на "селесао".

"Кариоките" започнаха вяло двубоя и рядко техните нападатели застрашаваха вратата на южноафриканците. Домакините, от друга страна, се хвърлиха още от първия съдийски сигнал да търсят гол, като повечето атаки на ЮАР преминаваха по двата фланга.

И двата тима имаха добри възможности за отбелязване на гол, но преди почивката  вратарите имаха добър късмет и запазиха вратите си сухи.

През второто полувреме играчите на ЮАР продължиха да дават всичко от себе си и на няколко пъти Жулио Сезар трябваше да се намесва по перфектен начин след силни шутове от разстояние. Стивън Пиенар и Бърнард Паркър бяха в основата на повечето опасни атаки на своя тим, но за жалост на домакините, бранителите на "селесао" успяваха да удържат нулевото равенство.

Момчетата на Дунга не играеха с настроение, но въпреки всичко в 88-а минута резервата Даниел Алвеш от пряк свободен удар донесе победата на "кариоките". Защитникът на Барселона стреля във вратарския ъгъл и прати Бразилия на финал. Там "селесао" ще спори със САЩ.

Бразилия- ЮАР 1:0

1:0 Даниел Алвеш-88-а минута

Бразилия: Жулио Сезар, Андре Сантош, Луизао, Лусио, Майкон, Кака, Рамирес, Фелипе Мело, Жилберто Силва, Луис Фабиано, Робиньо

ЮАР: Итумеленг Коне, Лансе Давидс, Питър Цепо Масиела, Сибонисо Гакса, Матю Бут, Цолофело Модисе, Стивън Пиенар, Аарън Мокоена, Бенсън Мхлонго, Бърнърд Паркър, Катлего Машего