Бразилия громи в контрола, Швейцария и Австрия с победи

09:14
Бразилия разгроми Панама с 4:0 в контролна среща.

Неймар откри резултата след близо половин час игра. Звездата на Барсе бе точен след прецизен удар от фаул. Пет минути преди края на първата част Даниел Алвеш удвои с удар по земя, пращайки кълбото в далечния ъгъл. Хълк също записа името си сред голмайсторите в 47-ата минута с прецизен удар покрай плонжа на вратаря. Вилиан оформи крайния резултат в 73-ата минута. Малко преди края съдията изгони играч на Панама.

Швейцария записа победа над Перу с 2:0 също в контрола. Двете попадения паднаха след почивката. Кръстоносците поведоха след късен гол на Стефан Лихтщайнер в 78-ата минута, а Джердан Шакири оформи успеха в 84-ата.

Националният отбор на Австрия победи Чехия с 2:1. Сабитцер даде преднина на Австрия в 34-ата минута, но Хорава възстанови равенството в 42-ата. Гостите стигнаха до нов гол в 72-ата минута, дело на Баумгартлингер, който се оказа и решаващ за този мач.