Джокович стартира с победа на Ролан Гарос

18:25
Новак Джокович започна участието си на тазгодишния Ролан Гарос с победа с 6-1 6-2 6-4 над Жоао Соуса.

Джокович не съумя да запази концентрацията си през цялото време и по този начин да завърши бързо този мач. Освен това противникът му бе упорит и нито за момент не се предаде, а вместо това на моменти стоеше равностойно на своя именит съперник.

Двубоят се игра 1 час и 50 минути, но бе прекъсван заради лошото време. Любопитен момент бе малко преди края на мача, когато двамата съперници изчакаха да спре дъжда и заеха местата си на столчетата за почивка. Ноле реши да си почине в компанията на едно от момчетата, което подава топките. Двамата седнаха един до друг и се забавляваха, като си поделиха по една тонизираща напитка под бурните аплодисменти на публиката.