Реал не сбърка срещу Еспаньол, Роналдо се контузи (видео)

18:47
Отборът на Реал Мадрид не допусна изненада в последния си домакински мач за сезона, след като победи Еспаньол с 3:1. Възпитаниците на Карло Анчелоти обаче нямат много поводи за радост, тъй като голямата звезда на отбора Кристиано Роналдо се контузи по време на загрявката преди началото на срещата. Кавалерът на Златната топка трябваше да започне двубоя като титуляр, но в последния момент той отпадна принудително от групата на Белия балет.

Иначе през първото полувреме на мача на "Сантяго Бернабеу" двата отбора не успяха да си отбележат гол. Резултатът бе открит в 64-ата минута от Гарет Бейл. В 86-ата минута Алваро Мората покачи на 2:0, но 4 по-късно Луис Пици върна едно попадение за Еспаньол. В добавеното време на срещата обаче Мората се появи на сцената за втори път и сложи точка на спора - 3:1.

Така Реал излезе на 2-ро място във временното класиране с актив от 87 точки, на 1 пред Барселона, която малко по-късно ще се изправи срещу Атлетико Мадрид в директен сблъсък за шампионската титла. Еспаньол пък остана на 13-а позиция с 42 пункта.