Хамилтън триумфира в Испания

17:13
Люис Хамилтън поведе в класирането за шампионската титла, след като победи в Испания.

Бившият световен шампион се откъсна напред, след като потегли от полпозишън и завърши преди съотборника си Нико Розберг, който финишира втори. Трети остана Нико Розберг.

Хамилтън записа четвъртата си победа в пет състезания този сезон и взе лидерството от Розберг. Себастиан Фетел, който въпреки, че получи пето място за наказание, защото смени скоростната си кутия, финишира четвърти. Пети остана Валтери Ботас с Уилямс. Фернандо Алонсо, Кими Райконен, Ромен Грожан, Серхио Перес и Нико Хълкенберг допълниха топ 10.