Потребителите на winner.bg определиха Испания за абсолютен фаворит

17:34
Груповата фаза на турнира за Купата на Конфедерациите вече приключи и сега предстоят полуфиналните срещи в надпреварата, която се провежда в бъдещия домакин на Световното първенство през 2010 година ЮАР. Екипът на Winner.bg Ви предостави възможност да гласувате в анкета "Кой отбор ще спечели Купата на Конфедерациите?" и Вие определихте като безапелационен фаворит за спечелване на турнира националния отбор на Испания. "Ла Фурия" демонстрира прекрасна форма и постави рекорд за най-много постигнати поредни победи от национален тим - 15.

Анкетата ни приключи с 62.5% гласували за Испания, а на второ място се нарежда селекцията на Бразилия, която събра 23.3%. Третото място остана за световните шампиони Италия, които отпаднаха от надпреварата и бяха събрали едва 7.8%. Всички останали отбори Египет, Ирак, Нова Зеландия, САЩ и ЮАР получиха минимален процент от общо 3209-е гласа в анкетата.

Испания нямаше никакъв проблем да спечели Група "А", а на второ място там остана тимът на домакините от ЮАР.

\"\"

Група "Б" бе спечелена от Бразилия с пълен актив, а отборът на САЩ се класира едва с 3 точки, но головата разлика на "янките" им позволи да продължат на полуфиналите.

\"\"

Сега предстои да се изиграят двата полуфинала: Испания - САЩ и Бразилия - ЮАР, а след това и финалната среща и да видим дали Вашият фаворит Испания ще оправдае прогнозите.