Три красиви гола на Юве подчиниха Сасуоло (видео)

23:49
Ювентус победи Сасуоло с 3:1 на стадион "Чита Дел Триколоре" в среща от 35-я кръг на Серия А.

След този си успех бианконерите събраха 93 точки в актива си и се доближиха на 3 пункта от трета поредна титла на Италия.

Мачът започна ужасно за шампионите. Още в деветата минута домакините матираха своя противник. Сансосе изведе Симоне Заза на чиста позиция и гологлавият стрелец прониза Буфон с диагонален удар, попаднал в долния десен ъгъл. Рикошет в крака на Огбона заблуди стража на Юве в тази ситуация, променяйки траекторията на топката.

След този епизод Старата госпожа се събуди и взе инициативата. Десет минути преди почивката Маркизио намери Карлос Тевес на границата на пеналта. Аржентинецът си освободи позиция за стрелба и с мощен удар пласира топката в десния ъгъл на Пеголо. Стражът плонжира, но бе безпомощен. 19-ти гол за Тевес в Серия А за сезона.

През втората част Юве продължи да играе вдъхновено и стигна до победата след прекрасни голове. В 58-та минута Андреа Пирло изведе Клаудио Маркизио зад гърба на отбраната на домакините и Малкия Принц с воле прати топката в долния ляв ъгъл.

Петнадесет минути преди края пък, Фернандо Йоренте с пета реализира след асистенция на Щефан Лихщайнер.

Ако след седмица Юве победи Аталанта като домакин, ще стане шампион на Италия за 30-ти път (32).