Григор Димитров триумфира в Букурещ

16:59
Григор Димитров триумфира с трета титла в професионалната си кариера, след като победи Лукаш Росол на финала на турнира в Букурещ със 7-6(2), 6-1.

Българският тенисист бе поставен под номер 1 в схемата на турнира и след като записа четири поредни победи, спечели трофея. В първия сет на финала двамата си размениха по един пробив, а в тайбрека Гришо бе по-стабилен от чеха и поведе в резултата, след което бе категоричен във втората част и затвори мача след час и 20 минути игра.

По този начин хасковлията не загуби нито един сет по пътя към своя успех. В първите си два мача той записа чисти победи над Иржи Весели и Сергей Стаховски, а вчера неговият съперник на полуфинала Гаел Монфис се отказа заради контузия при резултат 5-1 в полза на българина.

С триумфа си в румънската столица Димитров си осигури 250 точки за световната ранглиста и 77 315 евро от наградния фонд. От утре той ще се завърне на 14-то място в световната ранглиста, което заемаше преди две седмици и е негово върхово постижение. В надпреварата за Финалите на световния тур, където се класират най-добрите осем през годината, за момента Григор заема седмо място.

Това е трета титла в професионалната кариера на българския тенисист. В началото на март той триумфира в Акапулко, а в края на миналата година спечели турнира в Стокхолм.