Байерн постигна солиден обрат (видео)

19:27
Байерн Мюнхен постигна обрат над Вердер Бремен, за да победи с 5:2 на своя стадион "Алианц Арена" в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола стартираха мача колебливо и на два пъти бяха догонващи в резултата. Теодор Гебре Селасие изведе бременските музиканти напред в 10-ата  минута, а Франк Рибери изравни за шампионите след още толкова време игра. Аарон Хънт отново даде преднина на Вердер с попадение в 36-ата минута, а след почивката Байерн се развихри. Домакините вкараха 3 гола за осем минути след две попадения на ветерана Клаудио Писаро и едно на Бастиан Швайнщайгер. Ариен Робен оформи крайното 5:2 в 74-ата минута.

Играчите на Байерн носеха черни ленти, а мачът започна с едноминутно мълчание в памет на бившия треньор на Барселона Тито Виланова, който почина снощи.

Във вторник, 29 април, баварците приемат Реал Мадрид в реванш от 1/2-финалите на Шампионска лига. Първата среща испанския гранд спечели с 1:0 с гол на Карим Бензема.

one1win
27.04.2014 14:01

Другата година Байерн ще има сериозни проблеми с Дортмунд. Просто Гуардиола не е за Байерн, с Хайнкес бяха много по-добри.

GrandeBarca
26.04.2014 23:44

Ебати ТОТОТО си врътнаха Байерн.... обръщалка..6+..перфект..и кой говореше рекорд без загуба...кой го интересува..Байерн се едно не можеше..но в най-неоàквания момент...преебаха тотото на целия свят и паднах от Аугсбург...на коеф за домакиниот 7 до 10 в разлчност букмейкърските къщи *wink*

Bayern85_
27.04.2014 13:35

Какво тото те гони бе лунатик :0.Обръщането беше от 1-2 на собственият ни стадион,срещу отбор в голяма криза борещ се за оставане в бундеслигата.И ето още един не гледащ мачовете ни,но компетентен иначе.Тук играха почти всички титуляри,ама както казах,не ни гледат мачовете но знаят повече от нас.

miro211
26.04.2014 21:16

Вижда се че като играем атакуващ футбол печелим с много. Защото атаката е най- добрата защита- така помагат и на защитниците.

sksw
26.04.2014 21:06

Играта ни трябва да е такава винаги. Нека има пак подавания, но и директен и атакуващ футбол както предния сезон. Ако играем така срещу Реал, съм сигурен че ще ги бием. С тези подавания постоянно се видя в първия мач, че няма да стане работата.. Трябва директни атаки, с извеждащи пасове и дълги подавания, както и с центрирания. С тези къси пасчета, няма как да стане срещу Реал. Ако бяхме играли със стила от предния сезон, щяхме да ги одерем още в Испания.

Bayern85_
26.04.2014 20:14

Много оплаквания имаше за играта ни,но едва ли много са гледали мачът ни,но иначе го дават критици.Първа статия от доста време за наш мач,вече забравих какво трябва да коментирам *smile*.Страхотно второ полувреме,това трябва да ни е играта за вторник,а не както през първото.

Bayern85_
27.04.2014 13:33

Както казах,хора които мачовете ни не гледат,го дават големите критици.Явно аз съм в грешка,нищо че съм гледал 99% от мачовете ни.

PiXeLfReeK
26.04.2014 23:32

Гледах мача и мога да кажа,че играта беше същата както винаги просто Вердер след 3-тия спряха да играят.