Кьолн се завърна в Бундеслигата

09:22
Тимът на Кьолн се завърна в Бундеслигата след два сезона изгнание във втора дивизия, след домакинска победа над Бохум с 3:1 в 31-и кръг.

Гостите шокираха феновете на козлите, повеждайки в резултата с гол на дефанзивния халф на Бохум Дани Латца в 42-ата минута. Марсел Рийзе обаче възстанови равенството пет минути след почивката, а бранителят на гостите Йонас Акуистапаче бе изгонен след малко повече от час игра за нарушение в наказателното си поле. Дузпата изпълни Патрик Хелмес и вратарят на гостите първо отрази удара му, но нападателят на Кьолн не сбърка при добавката и даде преднина на тима си. Нигериецът Антъни Южа хвърли в еуфория пълните трибуни на стадиона в Кьолн, оформяйки крайното 3:1 в 81-ата минута.

Три кръга преди края козлите са недостижими на върха във Втора Бундеслига с 10 точки аванс пред втория Грьойтер Фюрт. Те са трикратни шампиони в немското първенство, но последният им успех датира от далечната 1983 г., когато печелят Купата на страната.