Ман Сити гони Ливърпул след успех над УБА (видео)

00:44
Манчестър Сити победи като домакин УБА в мач от 35-я кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Етихад Стейдиъм" приключи при резултат 3:1 за гражданите.

Всичките четири попадения паднаха през първата част на срещата. Резултатът бе открит от състава на Мануел Пелегрини, след като Пабло Сабалета направи добавка с глава за 1:0 още в 3-ата минута. Само седем минути по-късно Серхио Агуро увеличи преднината на домакините на 2:0. В 16-ата минута Греъм Дорънс върна интригата с попадение за гостите, но крайното 3:1 за Сити бе оформено в 36-та минута от Мартин Демикелис.

След тази среща гражданите се намират на 3-о място в класирането на първенството с актив от 74 точки, а пред тях са Челси със 75 и Ливърпул с 80 пункта, като Сити имат и мач по-малко. Уест Бромич пък запазва 16-ата си позиция с 33 спечелени точки.