Бенфика стана шампион на Португалия за 33-ти път

23:27
Бенфика победи Оляненсе с 2:0 в мач от 28-мия кръг на португалското първенство и предсрочно стана шампион. И двата гола за "орлите" от Лисабон отбеляза бразилският нападател Лима през второто полувреме - в 57-та и в 60-та минута. Два кръга преди края на сезона отборът на Жорже Жезус е начело със 73 точки пред Спортинг - 66, Порто - 55 точки, и други. Това е първа шампионска титла на Бенфика след 2010 година и общо 33-а в историята на клуба.

Бенфика има шанс да спечели още цели три трофея този сезон. Тимът е на финал в турнира за Купата на Португалия, на полуфинал за Купата на Лигата и на полуфинал в Лига Европа, където ще играе срещу Ювентус.

Както е известно, Старата госпожа спечели титлата на Италия през изминалите два сезона. През настоящата кампания възпитаниците на Антонио Конте са първи в Серия А с 8 точки пред втория Рома и четири кръга до края.