Черноморец и Славия се поздравиха с убедителни победи

19:30
Отборът на Черноморец Бургас съхрани минималните си шансове в битката за оцеляване в "А" група, след като се наложи над Любимец с категоричното 4:0.

Първото полувреме на мача в Любимец приключи при нулево равенство, но малко след половин час игра Симеон Райков откри резултата в полза на акулите. В 73-ата минута Манзоро покачи на 2:0, а 3 по-късно Бекое направи преднината на гостите класическа. Крайното 4:0 бе оформено от Фонсека, който се разписа в 85-ата минута.

След тази среща от 34-ия кръг на родния шампионат, Черноморец заема 4-о място в класирането на Групата на изпадащите с 38 точки, на 4 от Локо София, с Любимец е последен с 18.

В другия двубой от кръга, Славия победи като гост Нефтохимик с 3:0. На този етап белите не са сериозно застрашени от изпадане, докато Нафтата вече няма шансове да оцелее в елита.