Берба се разписа, но Монако отпадна

10:35
Гингам победи Монако с 3:1 след продължения в полуфинален мач за Купата на Франция и се класира за финала на турнира.

Срещата се игра пред 15 хил. зрители на ст. "Рудуру" в Гингам. Домакините, които се борят за оцеляване в Лига 1, откриха още в 6-ата минута чрез Мустафа Ятабаре при асистенция на Стевен Ланжил.

В 36-ата минута монегаските изравниха чрез Димитър Бербатов, който засече отблизо центриране на Фабиньо. В 64-ата минута българинът изненадващо бе сменен от Еманюел Ривиер, с когото по принцип си партнира в атака. До края на редовното време нови голове не паднаха и мачът отиде на продължения. В 112-ата минута Фатих Атик покачи на 2:1 за Гингам, а 5 минути по-късно всичко свърши, след като Ятабаре вкара за 3:1.

Финалът за Купата на Франция е на 3 май на "Стад де Франс" в Париж. Там Гингам ще срещне Рен, победил в другия полуфинален мач Анже с 3:2.