Хъл Сити на финал във ФА Къп (видео)

20:06
Отборът на Хъл Сити се превърна във втория финалист за ФА Къп, след като победи Шефилд Юнайтед с 5:3 в днешния полуфинал.

Вчера Арсенал победи Уигън след дузпи, за да се доближи на една победа от първи трофей от 10 години насам, а днес в изключително интересен двубой на "Уембли" Хъл също се класира за финала.

Тимът от Лига 1 поведе в 19-та минута чрез Жозе Бакстър, а Яник Сагбо изравни в 42-та. Точно преди почивката обаче остриетата отново излязоха напред с попадение на Стивън Скоугъл. Тигрите обаче отговориха още в началото на втората част чрез Мат Фрайът, а до 67-та минута Том Хъдълстоун и Стивън Куин направиха 4:2. Играчите на Шефилд Юнайтед опитаха да отговорят до края, но силите им стигнаха само за един гол, дело на Джейми Мърфи в 90-та минута. Веднага след това Дейвид Мейлър оформи крайното 5:3 и осигури участието на Хъл на финала.