Юве с лесен успех срещу Ливорно, Йоренте се развихри (видео)

22:01
Ювентус победи Ливорно с 2:0 на стадион " Ювентус арена" в среща от 32-я кръг на Серия А.

Главен съдия на двубоя бе Андреа Джервасони.

Само за седмицата преднината на Юве пред Рома от 14 точки се стопи на 5.

Възпитаниците на Антонио Конте отчаяно се нуждаеха от победата днес, за да запазят комфортна дистанцията от вълците.

Още от първите минути бианконерите не оставиха съмнение в по-високата си класа от противника.

Гостите бяха подложени на силен натиск и логичното се случи в 32-та минута. Карлос Тевес намери с пас по земя Фернандо Йоренте в наказателното поле. Таранът пое топката с гръб към вратата. Бившият футболист на Атлетик Билбао си спря топката, след което се обърна и с мощен удар с левия крак порази вратата, пазена от Барди.

Три минути по-късно Андреа Пирло центрира от корнер, Йоренте се измъкна от персоналния си пазач и засече топката с глава. Барди бе близо до това да избие, но вместо това изпусна топката в мрежата си. Това бе 13-то попадение за Фернандо Йоренте за сезона в Серия А.

До края Юве направи така, че мачът да се доиграва. Торинци събраха 84 точки в актива си и 6 кръга преди края водят с 8 точки пред Рома.