Рома подчини Парма в зрелищен мач (видео)

21:26
Рома се доближи на 8 точки от лидера Ювентус след категоричен успех с 4:2 като домакин на Парма в отложен мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А".

Римските вълци започнаха срещата много силно и излязоха напред в резултата още в 12-ата минута чрез Жервиньо. На дуковете им бяха нужни само 3 минути, за да възстановят равенството с попадение на Африе Акуа. Секунди по-късно обаче Франческо Тоти отново осигури предимство на столичани.

В началото на второто полувреме Миралем Пянич покачи на 3:1. В 82-ата минута Родриго Тадей добави още един гол за Рома. Крайният резултат бе оформен от Джонатан Биабиани, който бе точен в последната минута на редовното време на мача.

Така Рома увеличи актива си на 73 точки и се утвърди на 2-о място в класирането, а Парма остана на 6-а позиция с 47.