Бетис изненада Леванте, Алмерия препъна Валенсия (видео)

00:59
Закотвилият се на дъното на таблицата в испанската Примера дивисион тим на Реал Бетис, който е почти сигурен изпадащ, изненада неприятно като гост Леванте. Зелено-белите спечелиха гостуването си на "Сиудад Де Валенсия" с 3:1.

Бетикос поведе в резултата чрез Салва Севиля, който се разписа в 13-ата минута. Малко по-късно Папакули Диоп от състава на Гранотес възстанови равенството. След почивката обаче зелено-белите отбелязаха два безответни гола и заслужено стигнаха до победата. Първо Хорхе Молина се разписа за 2:1 в 70-ата минута, а в 77-ата Рубен Кастро оформи крайния резултат.

С постигнатия успех Бетис увеличи актива си на 22 точки, но въпреки това продължава да заема последното 20-о място в класирането. Момчетата на Габриел Калдерон са на цели 7 точки от спасителния бряг. Тимът на Леванте пък се намира в средата на таблицата, на 10-а позиция с 37 пункта.

All Goals - Levante 1-3 Real Betis - 27.03.2014 by yooong

В по-възловия мач от програмата на испанския шампионат, Валенсия пропиля аванс от два гола при гостуването си на Алмерия и се задоволи само с равенство 2:2.

Сейду Кейта ('1) и Едуардо Варгас ('34) бяха точни за прилепите през първото полувреме. Футболистите на Алмерия обаче не се предадоха и въпреки сериозното изоставане, успяха да се доберат до точката чрез Оскар Диас ('53) и Корона ('54).

След този кръг Алмерия заема 16-о място в подреждането с 29 точки, а Валенсия е 9-и с 40.

All Goals - Almeria 2-2 Valencia - 27.03.2014 by yooong