Черноморец спечели убедително дербито на Бургас

20:03
Черноморец записа категорична победа като домакин на Нефтохимик в голямото дерби на Бургас. Сблъсъкът на стадион "Лазур", който бе част от програмата на 29-ия кръг на "А" група, приключи при резултат 4:0 в полза на акулите.

Домакините откриха резултата чрез Симеон Райков, който се възползва от грешка пред наказателното поле на противниковия отбор в 20-ата минута. Десет по-късно Милчо Ангелов удвои преднината на акулите с удар с глава. Той бе точен и в 58-ата минута, когато преднината на тима на Димитър Димитров стана класическа. Крайният резултат бе оформен от Жереми Манзоро в заключителната част на дербито.

Така Черноморец запази шансовете си за оцеляване и вече се доближи на 3 точки от спасителния бряг. Нефтохимик пък остана закотвен на дъното с актив от едва 12 точки.