Юве спечели италианското дерби в Лига Европа (видео)

22:09
Отборът на Ювентус спечели италианското дерби в осминафиналите на Лига Европа, след като се наложи минимално като гост на Фиорентина и с общ резултат 2:1 се класира за следващия елиминационен кръг.

Старата госпожа постигна победа с 1:0 на реванша на "Артемио Франки", като единственото попадение в мача отбеляза Андреа Пирло в 71-ата минута.

Ла Виола завърши срещата в намален състав, след като Гонсало Родригес получи червен картон в 69-ата минута.

Очаквано и Бенфика последва Юве по пътя към четвъртфиналната фаза на надпреварата. Лисабонските орли завършиха наравно 2:2 у дома с Тотнъм и благодарение на успеха си с 3:1 в Лондон, заслужиха място в следващия етап.

Лион също продължава напред в турнира след победа с 4:1 като домакин над Виктория Пилзен и загуба с 1:2 на реванша в Чехия.