Меси вече е голмайстор номер 1 в историята на Барса (видео)

20:27
Барселона разгроми Осасуна със 7:0 на "Камп Ноу" в среща от 28-я кръг на Примера дивисион.

Така каталунците загряха по най-добрият възможен начин за предстоящото "Ел Класико" с Реал Мадрид.

Уникален мач направи суперзвездата на Барса Лионел Меси. Аржентинецът заби хеттрик, а също така даде и асистенцията за гола на Педро в 90-та минута, когато бе оформен крайният резултат.

След днешния двубой Меси вече е абсолютен голмайстор номер 1 в историята на Барселона. Аржентинецът има 371 гола и изпревари Паулино Алкантара, който е отбелязал 369 попадения от 1912 до 1927 година с екипа на блаугранас.

Меси откри в 18-та минута, като головият пас бе дело на Алексис. Четири минути по-късно чилийският нападател на Барса също се разписа, удвоявайки преднината на своя тим.

В 34-та минута Андрес Иниеста направи резултата класически.

Лионел Меси вкара второто си попадение в мача в 63-та минута.

Тейо се разписа в 78-та минута, за да направи резултата 5:0.

Хетрикът на Меси бе оформен в 88-та минута, а в самия край на срещата се разписа и Педро Родригес.

Състави:

Барселона: Валдес, Масчерано (Адриано - 82'), Бартра, Алвеш, Алба, Бускетс, Шави (Сонг - 62'), Иниеста, Педро, Меси, Алексис Санчес (Тейо - 77')

Осасуна: Фернандес, Лотис, Арибас, Ойер, Дамия, Лое, Силва, Сехудо, Арментерос (Лобато - 62'), Торес (Пунял - 70'), Риера (Акуна - 83')