Шалке 04 обърна Аугсбург с два гола на Хунтелаар

23:22
Отборът на Шалке 04 постигна много важна победа като гост на Аусбург в първия мач от 25-ия кръг на немската Бундеслига. Кралскосините се наложиха над съперника си с 2:1.

Срещата имаше отлично начало за домакините, които излязоха напред в резултата още в 5-ата минута чрез Тобиас Вернер. Миньорите обаче показаха отборен дух и характер, като успяха да обърнат развоя на събитията в своя полза с голове на Клас Ян Хунтелаар. Холандският нападател бе точен в 33-ата и 49-ата минути.

Така Шалке 04 излезе на 3-о място във временното класиране с 47 точки, а Аугсбург остана на 6-а позиция с 38.