Локо Пловдив сгази Добруджа, смърфовете са близо до полуфинал

16:13
Локомотив Пловдив победи Добруджа с 3:0 като гост в първи четвъртфинален мач от турнира за Купата на България.

Така възпитаниците на Александър Станков на практика си осигуриха участие на полуфиналите в надпреварата.

Резултатът бе открит от ветерана Здравко Лазаров в 31-та минута. Нападателят открадна топката в половината на домакините, финтира двама противници и с удар по диагонала прати топката в долния десен ъгъл на Конов.

Малко след началото на второто полувреме Крис Гади се измъкна зад гърба на защитата на домакините, а след това намери Н`Дайе на чиста позиция. Халфът не сбърка, пращайки топката в мрежата. Така в 51-та минута Локо уби интригата.

Петнадесет минути преди края Крис Гади проби през центъра на защитата на домакините. Нападателят премина през трима бранители и с шут по земя прати топката в долния ляв ъгъл на Конов. Така бе оформен и крайният резултат.

Състави:

Добруджа: Конов, Д. Димитров (56-Цачев), Иванов, Ив. Димитров (59-Василев), Андонов, Георгиев, Симеонов (74-Кр.Димитров), Малинов, Колев, Станоев, Гаджалов