Уигън шокира Манчестър Сити (видео)

20:19
Уигън Атлетик победи Манчестър Сити с 2:1 на стадион "Етихад" в четвъртфинален мач от турнира ФА къп.

Главен съдия на срещата бе Антъни Тейлър.

Латикс поведоха в резултата в 27-та минута, когато Мартин Демикелис повали Марк Антоан Фортюне в пеналта на своя тим и съдията посочи бялата точка.

Жорди Гомес застана зад топката, стреля в долния ляв ъгъл и матира Пантилимон.

Две минути след началото на втората част МакАртър проби по десния фланг и с остро центриране намери Джеймс Пърч сам на втора греда. Бившият футболист на Нотингам Форест засече топката във вратата.

В 68-та минута Самир Насри върна един гол за небесносините, но домакините не съумяха да стигнат до повече голове.

Така носителят на ФА къп продължава борбата си за защита на трофея. Уигън ще спори с Арсенал на полуфиналите.

Състави:

Манчестър Сити: Пантилимон, Клиши, Демикелис, Лескът, Ричардс, Хави Гарсия, Туре (53 Давид Силва), Насри, Навас (53 Джеко), Негредо (53 Милнър), Агуеро

Уигън: Карсън, Пърч, Бойс, Рамис, Маккан (45 Барнет), Крейни, Жорди Гомес, Макекрън (66 Еспиноса), Макартър, Макманамън (58 Маклийн), Фортюне

Видео от мача вижте ТУК!

Gopcho
10.03.2014 00:02

И сега арсенал ако не вземат трофей проблема ще е лично техен!

lion_bluebirds
09.03.2014 23:07

Ей ама много познавам!Казах че Арсенал ще вземат Фа или поне Сити няма да я вземат и наполовина съм познал!миналата година тия гражданя биха челси и паднаха от Уигън-сега последва дежявю!Като им казвах че само със купата на лигата ще си останат защото има скрити явления те не вярваха-требъли -дубъли -грънце!Имаха шанс за титла и Фа но сега съм още по убеден че титла без Фа няма да видят!Тя ще отиде при ливърпул или челси!*joking**lol**beer**ball**goal**ball**goal**cards**cool**referee**whistle**cards*

PIMPDreamS
09.03.2014 22:44

какво да коментирам ? Панталимон, Лескот, Ричардс, Демикелис, Клиши, Гарсия - тия няма да ги видите срещу Барселона, бъдете сигурни *wink* Пелегрини си подцени мача и това е, но като се има предвид, че УЖ ще се се борим да бием Барселона. Просто не ни достигна късмет, Джеко можеше да има хеттрик за 10 минути, ама то няма всеки път да ни покрива късмета *smile* Евалата на Уве Рослер - легенда на Сити, ето интервюто - [@link https://www.youtube.com/watch?v=EP2mlqDEz_g] ; с 2 думи, казва, че никога не е криел, че обича отбора, но за 90 минути ще забрави за симпатиите и ще си върши работата - БРАВО (сигурно и на него му е малко тегаво в момента, пък и едва ли друг гостуващ тренер е бил посрещан по същия начин на стадиона)

ronkata96
09.03.2014 22:14

Дано Уигън вземе ФА и тази година,а и дори да се върне в елита! Трудно е,но не и невъзможно!

petarata
09.03.2014 22:04

Вие не разбрахте ли ,че феновете на Арабите в България са само когато отбора бие , тогава се правят на велики ,ама като падат ги няма със седмици , и това ми били фенове еднодневки .

Иначе Уигън кефят , дано отидат на финал пак ,много се радвам за тях .

d3s7roy3r

Ако беше погледнал коментарите по-надолу вместо да пишеш наизуст, щеше да разбереш къде сме.

toya.stava
09.03.2014 21:49

Аре бе фенове на Сити къде сте? Нали бяхте много отворени? Няма лошо отбора ти да се провали това е част от играта. Но защитете достойнството на клуба в трудни моменти си проличава какви фенове сте. А Манчото загубиха половината си фенове тоя сезон. И Барса като им спря ерата там нали бяха силен отбор по едно време от скоро и те почнаха да намаляват. Фен значи да обичаш един отбор в това е страстта в футбола а не го променяш, когато става трудно ! *wink* Чесито на Уигън велико постижение !

levskishampion
09.03.2014 21:43

Смеехте се на нас че играем слабо а вие кво направихте бе падате 2 пъти от уигън хахахахахахахаха милионерчета пародия на отбор

09.03.2014 21:57

Хахахаха *beer* Жалко,играх го 1ца да потърся изненадата,ама...

bayo45
09.03.2014 20:54

А бе има тука в коментарите някои не реални изцепки .Уигън надиграли Сити.Глупости на търкалета е това.М.Сити ги навряха в кучи гъс ,само дето не можаха да вкарат положенията си.Аиде караите я малко по обективно.. господа.Просто фортуна така е решила че трябва да бъде.*wink*

krasenkrasen
09.03.2014 21:38

Натикаха ги последните 20 мин преди това особено първото полувреме Уигън бяха по-борбения и по-нахъсания отбор.

LuDiaJoe
09.03.2014 21:11

Уигън надиграха сити и имаха повече точни удари към вратата.Ти си гледал друг мач *cigarette*

Cvet666

Уиган са егати бойците *lol* жалко ,че отпаднаха от Премиершип ,но се надявам да се върнат тази година *smile*

jackbauer24
09.03.2014 20:48

Какъв беше този отбор който победихме с 5-0 не знам,но тези бяха по мотивирани и заслужиха мача на Уембли.

GunnerForLife
09.03.2014 20:51

Треньор тогава им беше Оуен Койл.*beer*

Highbury

При коефициент 23 за Уигън, който го е играл дори с 10лв е ударил джакпота..... мислих си ей така за бъзика да го пусна ама на зачудих се *smile*

LuDiaJoe
09.03.2014 20:47

Къде вие крепостта "Етихад"?Нали бяхте ''най-силния отбор в Англия''?Много поздрави от Уигън за втори път *lol*

09.03.2014 20:42

въобще Уиган не надигра Сити , просто са им трън всеки отбор от висшата лига има такива пречки както на нас ни е Уест бромич

pesholudiq
09.03.2014 23:24

то тях всички ги обичат, спокойно *lol*

d3s7roy3r

Ми първото полувреме нямахме точен удар към вратата(не знам дали вобще имахме удари даже). Задържахме топката, но без положения файда никаква. Второто вдигнахме оборотите, но пак не показахме достатъчно дух, за да спечелим. Всички ни хвалят големия потенциал на играчите и дългата скамейка, но вмомента в атака Агуеро е напълно извън форма ( нормално след две контузии). Негредо и Джеко имаха и двамата добър период и сега пак никакви ги няма, Йоветич има потенциал, но е контузен. В защита и титулярите и резервите са трагични, само Компани е стабилен, Настасич от не знам си колко време е контузен. Само халфовете ни играят на топ ниво, но слабостта ни там е, че всички са офанзивни, един дефанзивен халф нямаме да укрепне задните позиции.

09.03.2014 20:38

Пътят на Арсенал за тая купа е разчистен/почти/.Е и ако сега не направят нищо мамкаму.За по-сигурно маи ще трябва да се разчисти и тази фатална дата 13 април.Пък и този Уигън маи ще голяма беля.Ох,ох господи боже мои, ако можеш и ти удари едно рамо?*blush**wink*

luis_nani17
09.03.2014 20:36

Демикелис колко мача до са ви провали?:Д! Демикелис и Лескът та дори и Матия нямат място в Сити само Компанята е достоен!!!

todor_93

Единствено за Настасич не съм съгласен с тебе. Той е млад , а и този сезон постоянно е преследван от контузии.Също и Клиши мисля че не е за отбора на Сити даже си мисля че изобщо не заслужава да е в топ отбор последните два сезона е дупка в отбора от град Манчестър ...

luis_nani17

Все пак бяха заедно в Малага!

d3s7roy3r
09.03.2014 20:40

Лошото е, че с Пелегрини са си близки, така че очаквам и в бъдеще да си остане титуляр *lol* . Жал ми е да гледам мачовете на Сити откакто това момче почна с редовните грешки, вмомента нито в атака, нито в защита играем като хората.

martinski8447
09.03.2014 20:35

Честита победа за Уигън, надиграха ни тотално! Имаше играчи , които не заслужават да стартират титуляри, но това е в крайна сметка реалноста и магията на футбола! Продължаваме напред ! CTID!

Highbury

СИТИИИИ ДУПКИИИИИ хахах къде е онова вашето фенче kun_aguero май се пишеше хахахха смешниииии

drogba_fen_911
09.03.2014 20:33

Жалка история са тия дюнери, надявах се да изравнят поне, че да имат още 1 мач, ама..

NoDiggity
09.03.2014 20:31

Сърцатата игра възтержуствува днеска! *smile* Арсенал-Сити на 1/2 финал сигурно щеше да е по-яко, но Уигън си заслужиха 1/2 финала *smile*

sa6etoo
09.03.2014 20:30

Страхотен мач и страхотен дух от страна на Уигън! Един от малкото отбори изпадали за които ми е било жал че изпадат.

dani_chelsea96
09.03.2014 20:28

Арсенал не биха подценили този отбор на Уигън,а пък направят ли го ще загубят *beer* както и Сити

Captain_Vidic

Скоро идва и нашия ред да им обадим на тая жалка сбирщина от продажни дебили *thumb_up*

cabrals
09.03.2014 20:27

честита победа на Уигън напълно заслужено отиват на полуфинал!

aa2
09.03.2014 20:25

Напълно заслужено Уигън си отиват на 1/2 финал.
А само да попитам - тоя грозен кон Насри защо не бе санкциониран към 80-та минута дето така мощно се караше на съдията, че изглеждаше сякаш някой му го е мушнал тайно в г*зеца?Интересна работа...
Иначе Сити тотално се изложиха, а дори и гола им беше от 1000000000%-ова засада, но съдиите изведнъж ослепяха за това положение.

LevskiSf92
09.03.2014 20:24

Кво стана с крепостта *lol*

d3s7roy3r
09.03.2014 20:26

Откакто Челси я покориха един силен мач нямаме. За съжаление. Както и минали сезони се редуват силни със слаби периоди.