Похвално: Хънт призна за нередовна дузпа (видео)

11:08
Полузащитникът на Вердер Бремен Аарън Хънт спази духа на феърплея и спечели симпатиите на всички в Германия, след като поправи грешка на главния арбитър на мача между неговия отбор и Нюрнберг.

Срещата, която бе част от програмата на 24-ия кръг на Бундеслигата, приключи при резултат 2:0 в полза на гостите от Бремен. Докерите обаче можеха да се поздравят и с класическа победа. В заключителната част на мача реферът Мануел Графе отсъди дузпа в тяхна полза, преценявайки, че играч на Нюрнберг е извършил нарушение срещу Хънт в наказателното поле. 27-годишният немски национал обаче демонстрира спортсменско поведение и призна, че противниковият футболист не е действал неправомерно. В резултат на това Графе промени решението си и Хънт спечели овациите на всички.

Вижте как Хънт се застъпи за честната игра.