Украйна безапелационна срещу САЩ

09:16
Украйна победи САЩ с 2:0 в контролен мач, който се игра в кипърския град Ларнака.

Срещата трябваше да се играе в Киев, но заради напрегнатата обстановка в Украйна бе преместена в Кипър. Украинците определено бяха по-добрият отбор и заслужено победиха. Резултатът бе открит в 12-ата минута от Андрий Ярмоленко, а в 68-ата минута Марко Девич от САЩ си вкара автогол - 0:2.

Любопитното е, че победителите не успяха да се класират за СП Бразилия 2014, загубвайки злощастно баража срещу Франция след 2:0 и 0:3, не без помощта й на съдиите. В същото време САЩ, водени от Юрген Клинсман, завършиха първи в зона КОНКАКАФ и се класираха директно за Мондиала.

Заради ситуацията в Украйна подновяването на шампионата на страната бе отново отложено за неопределен срок. Предишното отлагане бе до 7-10 март, като по принцип първенството трябваше да бъде подновено на 28 февруари.