Норвегия избяга на Чехия, Азербайджан би Филипини

21:24
Съперникът на България в квалификациите за Евро 2016 - Норвегия, се добра до равенство 2:2 срещу Чехия в контрола, играна в Прага.

Чехите поведоха в резултата чрез Томаш Росицки, който бе точен в 11-ата минута, но 10 по-късно символичните гости изравниха с попадение на Тарик Елионоси. Малко преди края на първото полувреме домакините отново си осигуриха предимство, този път чрез Матей Видра. Крайният резултат бе оформен от Маркус Педерсен в 88-ата минута.

Представителният тим на Азербайджан пък, който е друг наш съперник по пътя към европейските финали през 2016-а г., се поздрави с минимална победа (1:0) като домакин на Филипини.

В друга контрола, Малта допусна загуба с 0:2 като гост на Албания. Островитяните също в групата на родните трикольори.