Лъвовете подчиниха Беларус в първата си контрола за годината (видео)

19:37
Националният отбор на България се наложи над Беларус в първата си среща за годината. Възпитаниците на Любослав Пенев спечелиха контролата на националния стадион "Васил Левски" с 2:1.

Трикольорите започнаха много силно мача и още в 10-ата минута имаха шанс да поведат в резултата, след като Георги Миланов центрира към Гълъбинов, който стреля с глава, но в аут. Четири минути по-късно централният нападател на Авелино стреля опасно, но Веремко изби в корнер. След неговото изпълнение Георги Миланов бе точен с удар от воле - 1:0.

Малко по-късно Гълъбинов бе близо до гол. Дебютантът в тази среща се пребори с бранителите на гостите и след силен удар нацели напречната греда. Секунди по-късно Гълъбинов изведе добре Неделев, който не успя да се разпише сам срещу вратаря.

В 39-ата минута Путсула бе близо до изравнителен гол, но Стоянов спаси неговия удар. Малко по-късно Драгун пробва с глава да изравни, но Владо Стоянов отново показа класа и спаси.

Веднага след почивката гостите бяха близо до така желаното попадение, след като Кривец стреля, Стоянов не се намеси добре, но при добавката Филипенко не се разписа.

В 66-ата минута България поведе с 2:0. Ивелин Попов изведе добре Станислав Манолев, който центрира към Гаджев, а той от своя страна бе точен с удар с глава. Последваха пропуски на Рангелов и Златински.

Четири минути преди края гостите все пак стигнаха до гол. Защитата на българите бе надиграна, а Сергей Кривец нанесе удар и след рикошет във Виданов, топката спря във вратата на Стоянов за крайното 2:1.

Състави:

България - Вл. Стоянов, Виданов, Бодуров, Й. Минев, Ив. Попов, Неделев, В. Минев, Г. Миланов, Гълъбинов, Славчев, Дяков; Резерви - Чворович, Манолев, Христов, Златински, Рангелов, Александров, И. Миланов, Гаджев, Божиков, Гъргоров, Ст. Попов

Беларус - Веремко, Драгун, Жавнерчик, Хлеб, Питсула, Кисляк, Верховцов, Бордачев, Родионов, Филипенка, Калачев; Резерви - Хутар, Аляхнович, Трибуло, Кривец, Скавиш, Валадзко, Веретило, Поляков, Алексиевич

'14 Георги Миланов - 1:0
'66 Владимир Гаджев - 2:0
'86 Сергей Кривец - 2:1

Amateur2014
06.03.2014 10:53

Браво на момчетата! Беше си типична грамотна победа - победихме, без да си даваме много зор и без много игра! Така се трупа самочувствие в играчите, което наистина много ми харесва. Иначе наистина беше кофти да се види как на стадиона имаше 300 човека преки усилия. И недейте да сравнявате посещаемостта на контролна среща на България срещу Беларус с реванш за 1/16-на финал на ЛЕ срещу Лацио след 0:1 в първият мач.

sdw
06.03.2014 03:42

Този Гълъбинов ми направи много добро впечатление.

MaLkO_LuD94
05.03.2014 23:57

Много добър мач като цяло но нещо защитата ни беше доста колеблива и това не трябва да се случва срещу Италия и Хърватска ако искаме да имаме шанс *smile*

simon_66
05.03.2014 22:40

До коментар [@comment 1585656] от [@user best_WINNER_bg]:

България-7 млн души,Турция-76 млн...само си прави изводите братле!Колкото и да сме футболна нация,къде ни сравняваш с турците..тук населението ни е застаряващо,а младите емигрират.

sksw
06.03.2014 00:32

В момента България имат по-силен отбор от Турция..

RoSKo0o0
05.03.2014 21:27

До коментар [@comment 1585611] от [@user LevskiSf92]:

Разград български град ли е? Риторичен въпрос е... не знам защо обиждате хората, които живеят там... след като българите са много повече от турците... егати расизма и дискриминацията... бахти злобните същества на тая планета о.0

BarcelonaMen
05.03.2014 20:22

Като цяло добро представяне на нашите като за първи мач Стоянов пак на най-високо ниво.

sashaserg
05.03.2014 19:53

Интересен мач, Жоро Миланов беше на високо ниво. Другите-Гълабинов ми хареса, малко се разочаровах че беше сменен с това ла*но Рангелов. Надявам се Манолев да заиграе редовно в Кубан и да сме готови на максимален предел за мачовете за квалификациите. С оглед на първите четери мача, ако наистина се стремим към европейско-12 точки, в най-лошият случай 10, иначе може да се отказваме рано-рано.

holigan4e
05.03.2014 19:52

а бе батенца тва Стоянов ли така викаше през целия мач ? Аз първо си мислих , че е някои помощник тренер *lol* Накефи ме на макс

simon_66
05.03.2014 19:47

Абе Попов е заприличал на тарзан в тази Русия*lol* Рангелов за пореден път ме изумява...не мога да схвана защо и Пенев и е инат и му праща повиквателна.Добро представяне в нападение,но не и в защита.Като за началото на март все пак нещата изглеждат добре.

Kireto1232
05.03.2014 19:43

Хванах последните 30 минути не играхме чак толкова добре има още какво да се желае най-вече в защита но се радвам ,че победихме *smile* !

RMcF_

Стоявнов е голям !! То неговия глас се чуваше най вече *lol* *lol* Пенев само гледашe... Пълен конфиденс !

bacardy_breezer
05.03.2014 19:41

Колебливи бяхме в защита, но като цяло останах доволен от отбора. Андрей Гълъбинов ми направи много хубаво впечатление. Личи си, че има класа, а и физически е много мощен. Яд ме е само, че Пената го извади толкова рано... Рангелов после кви ситуации пропусна, сигурен съм, че Гълъба щеше да ги вкара. Като за първа контрола момчето игра супер. Дано най-после намериме хищния си таран в атака, защото само това ни липсва на отбора, за има завършен вид *beer*

ludogorets
05.03.2014 19:40

EEEEEEEEEE хванах го но точен резултат честито на всички българи и печеливши *joking*

05.03.2014 19:22

На Тошко му липсва ритъм все още,видяхме новото лице на нашето нападение в младия нападател от Серия "Б"- Гълъбинов!Техника,класа и физика!

Juventus333
05.03.2014 19:21

"Идва Дяка !" , "Десния , десния Веско ! " , "Мони на близката ела ". Стоянов е голям. *lol*

Saimun

"Десния Тошко ДЕСНИЯЯ" *joking*

toki_
05.03.2014 19:14

Някой може ли да ми припомни кога беше последния гол на Националния отбор директно от пряк свободен? Върти ми се един гол на Благо Георгиев, но беше много отдавна. Ако някой си спомня моля да каже.

krasenkrasen
05.03.2014 19:16

На Ивелин Попов срещу Армения при загубата от тях 2:1 (Страхотен гол между другото)

05.03.2014 19:15

Срещу Армения ако не се лъжа на Попов *smile*

05.03.2014 19:10

Браво на Гаджев, Миланов и Манолев. Хубава атака и добър удар с глава на Гаджев *smile*

LevskiSf92
05.03.2014 19:08

Браво на нашите много добре играят и този Гълабинов е идеален *smile* Напред лъвове !!! Но искам да попитам защо на стадиона нямаше никой къде бяха ония ''патриоти'' от Лудогорец-Лацио дето ни наричаха народоотстъпници тези които не подкрепяха делиорманските селяци??За мен тези са патриоти-платени идиоти *wink*

sdw
08.03.2014 08:17

Ей такива като тебе са срам,че сте българи бе!

RoSKo0o0
05.03.2014 20:26

Беше работен ден, но мача не беше в 6 без 10, капиш? Второто, което е това е контрола - в цял свят интересът към контролите е много нисък... Не разбирам защо си избиваш комплексите след като "твоите" хора подкрепяха чуждото... *smile* Хората са напълно прави и недоволни, че група наркомани, подкрепяха фашистите, а не нашето *smile*

Не разбирам какво толкова важно виждаш в една контрола на националите и то срешу Беларус. До мача Лудогорец-Лацио разбира се, че има за какво да се гледа на живо и да се подкрепят Лудогорец. Те си спечелиха фенове с невероятна игра и го доказват дори и в Европа (и продължават да доказват, че са неслучаен отбор с много добри футболисти) Успех им пожелавам срешу Валенсия и лично отивам да ги подкрепям на стадиона.

05.03.2014 19:20

Беше, но мача беше ве 20.00. Пък и неможе да се сравнява 16-ти на финал за лига Европа с контрола.

LevskiSf92
05.03.2014 19:17

Тогава не беше ли работен ден айде моля ви се тогава всички се правехте на патриоти видяхме ви ..

05.03.2014 19:11

Защото е контрола и е работен ден (може би).

fulham_fen
05.03.2014 18:39

Първото полувреме не ги гледах може ли някой да ми каже как стояхме*smile*

LuDiaJoe
05.03.2014 18:38

Започнахме много силно ,но в последните минути се отпуснахме.Гълъбинов много ми хареса, има физика,техника и се пласира добре в наказателното поле.

angel.bonev.908
05.03.2014 18:36

Много ми харесва това момче Гълъбинов... има техника, има физика, изпълвам се с надежда за предстоящите евро-квалификации. Българи Юнаци!!!!!

levskirealfen
05.03.2014 18:25

Пфффффф този отбор почва да ми харесва още повече! Гълабинов е уникален! Малко само да свикне 2-3 контроли и ще къса мрежите! Добър контрол, умее удари с 2-та крака, добре играе с глава, здрав физически, като цяло перфектния нападател за националния

degea97_
05.03.2014 18:10

Къде беше тоя Гълъбинов по време на квалификация ... Като не Бербатов, тоя щеше ни свърши прекрасна работа ...

05.03.2014 17:41

Стадиона се пръска по шевовете :О

john_doe
05.03.2014 18:47

да Стоянов е,иначе много точен коментар

Владо Стоянов всъщност :Д. Като цяло много добри 20 минути. След това все едно спряха. Защитата е трагедия. Бодуров изобщо не си дава зор (на разходка из стадиона е) Неделев го няма. Славчев също. Гълабинов е много здрав и заедно със Миланов и Попов са най-добри това полувреме. Владо Стоянов е невероятен на врата (както винаги) .