Фамозен Гришо отстрани Мъри и е на големия финал (видео)

10:42
Григор Димитров победи седмия в света Анди Мъри и остава в борбата за втора титла в кариерата си. Първата ни ракета се наложи над именития британец в три сета 4-6, 7-6 (7-5), 7-6 (7-3) и се класира за финала на турнира в Акапулко.

В първия сет шотландецът бе по-добрият тенисист и заслужено спечели с 6-4. Във втория обаче играта бе напълно равностойна и се стигна до тайбрек, в който Гришо набързо поведе с 5-1 и в крайна сметка взе със 7-5. В третия сет Гришо нанесе своя удар в самото начало. Той проби Мъри в първия гейм, но допусна грешка при 5-4 в негова полза, когато Мъри върна пробива и изравни резултата - 5-5. Последва много оспорван гейм, в който Анди Мъри трудно спечели подаването си и поведе с 6-5. След това имаше бърз гейм на нула в полза на Гришо и нов тайбрек за определяне на победителя. Димитров отново бе по-добър, поведе с 6-3, след което не сбърка при първия си мачбол и триумфира в срещата.

Димитров досега имаше три загуби от три мача срещу британеца, всичките в турнири на твърди кортове и дори не бе печелил сет срещу него. Във финала на надпреварата в Акапулко най-добрият ни тенисист ще спори с Кевин Андерсън. Южноафриканецът по-рано днес отстрани украинеца Александър Долгополов в другия полуфинал в три сета 6-1, 5-7, 6-4.

Турнирът в Акапулко е с награден фонд 1 309 770 долара. С класирането си за финала Димитров заработи 142 650 долара и 300 точки за световната ранглиста.

tarantino_q
02.03.2014 09:14

Честито за втората титла на Димитров. Много труден мач.

yayatoure42

Веднага правете новина за Григор... току що би Андерсън с тайбрек в последния сет !!! Браво Гришо

forsberg
01.03.2014 22:07

НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ В КОЛКО ЧАСА ПОЧВА ФИНАЛА И ПО КОЯ ТВ ЩЕ ГО ДАВАТ ? БЛАГОДАРЯ!

Garrincha
01.03.2014 19:39

Лудогорец бият , Гришо и той мачка ... какво става в България, не мога да разбера ! Велика България ли се ражда ? *smile*

martinski8447
01.03.2014 18:27

Някой знае ли колко часа започва финала утре сутрин? В една програма пише 5, в друга 6 часа сутринта.

iksvel
01.03.2014 18:55

В 5 си е, стига да няма пак забавяне.

NoDiggity
01.03.2014 16:01

Велик!!!!! Гледах мача и смея да твърдя, че тотално надигра Мъри, въпреки, че психиката му още куца, но какъв талант има за бога!!! Мачкай ГРИШААААААААА! Чакаме 2ра титла от АТП!

kris_666
01.03.2014 13:41

Deco_Sneijder
01.03.2014 13:17

Само хубави новиниии!Аз лично не очаквах да отсрани и Мъри щото той стигаше до някъде и точно преди финала отпадаше,успех на нашия,дано спечели втора титла!

Mesut213
01.03.2014 13:14

Едно е сигурно, след подобна победа ( и евентуален трофей ) ще се чувства много по-сигурен и уверен в силите си следващата седмица, когато ще започне участието си в Индиън Уелс ( Мастърс), но там ще срещне далеч по-класни и трудни съперници, едно добро представяне там ще го изкачи почти до 10-тото място.Дано жребият да е лек поне до 1/4 финалите *lol* .
Финалът в Акапулко е от 05;00 утре *smile* .

MaLkO_LuD94
01.03.2014 12:57

Тези от топ 4 определено ги е страх от Гришо вече :Д В повечето случай печелят много трудно мачовете си а и не често нашето момче ги наказва *thumb_up* Скоро ще го гледаме в топ 10 *smile*

Juan_Mata10
01.03.2014 12:18

Браво Гришо,ти и Лудогорец сте нещата,които радват най-много в българския спорт

KMFDM

ВЕЛИК Григор Димитров.Браво момче това да победиш победителя на Уимбълдън не е случайно и не е късмет,а страхотна игра и воля.УСПЕХ Гришо на финала.Дано смачкаш този южноафриканец.*cup*

MaLkO_LuD94
01.03.2014 12:55

Ти нали подкрепяш турците какво се правиш сега тук на голям националист *erm*

Mesut213
01.03.2014 11:13

За момент си помислих, че отново ще се срине както срещу Надал, тъй като при 5-4 в последния сет сервираше за мача и тотално промени начина си на игра.Преди решителният гейм беше много агресивен, накрая повече разчиташе на сигурността ( донякъде е прав ), но според мен не трябваше да го прави, все пак важна е победата.Съдбата е на страната на Григор, но Андерсън не трябва да се подценява, той освен, че достигна до финала в Акапулко на сингъл ще трябва да изиграе и 2 среща на двойки заедно с М.Ебдън.
Григор трябва да си подобри Б/Х, най-много непредизвикани грешки допусна точно заради тези удари.Успех утре *wink* .

iksvel
01.03.2014 11:30

Двойките по-скоро уморяват Андерсон =) Гришо и щабът му добре си преценяват приоритетите, титла тук е по-ценна от четвъртинал на Индиън Уелс (първият Мастърс за годината, който почва в понеделник), че дори от полуфинал, т.к. носи 500 точки, а полуфинал на Мастърс 1000 сериите е 360 точки. Да хвърли всичко утре и да спечели, пък на следващия тур може и почивка да си даде. Иначе какво да кажа за мача, НЕВЕРОЯТЕН ГРИШО ! Вдигна страшно много нивото от вчерашния мач с Гулбис и изнесе страхотно представление срещу доста силен и намиращ ритъма си Мъри ! Уникална победа, дано продължава да ни радва все така - топ 10 в края на сезона изглежда не постижима, а закономерна цел !

LMessi_Barca
01.03.2014 10:54

Браво Гришо!!!! Страхотна игра и страхотно представяне!! Напълно заслужена победа! Утре чакаме 2 титла!!*smile*

RMcF_

ЛУД СИИ !! Абе хора, гледах мача при 5:4 Мъри направи брейк 5:5 след това си взе трудно сервис гейма и 5:6 ... спрях да го гледам и след 20 минути чета в Уинър "Фамозен Гришо отсрани Мъри" *smile* *smile*

RMcF_
01.03.2014 12:20

Не бе човек суеверен съм. *smile* 7 мача на Гришо гледам 6 пада .. сега го спрях и победи .. :Д