Парма и Фиорентина не се победиха в зрелищен мач (видео)

22:00
Отборът на Фиорентина получи нов удар по амбициите си да придобие право на участие в Шампионската лига. Виолетовите завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Парма и останаха на цели 5 точки от 3-я Наполи, който в последния мач от 25-ия кръг на Серия "А" приема у дома Дженоа точно в 22:00 часа наше време.

Антонио Касано изведе домакините напред в резултата в 39-ата минута, но секунди по-късно Хуан Гуардадо възстанови равенството. В 51-ата минута Маури отново осигури предимство на дуковете, след като се разписа от дузпа. 3 по-късно Мобидо Диаките от състава на Фиорентина получи втори жълт и съответно червен картон, но въпреки това виолетовите се добраха до равенство с попадение на Матиас Фернандес малко преди края на срещата.

В добавеното време на двубоя Джани Мунари от Парма и Борха Валеро от Фиорентина получиха директни червени картони.

Така с мач по-малко Парма остана на 7-а позиция в класирането с 37 точки.

Fiorentina 2-2 Parma by DeporVito