Русия победител по медали на Олимпиадата

13:15
Русия победител по медали на Олимпиадата
Домакините от Русия станаха предсрочно победители в класирането по медали на Олимпиадата в Сочи, като това се случва за първи път на Зимни игри от 20 години.

Руските спортисти вече имат 32 медала в Сочи - 12 златни, 11 сребърни и 9 бронзови. 11 златни отличия има Норвегия, която обаче не претендира за титли в оставащите две състезания от Игрите - бобслей четворки мъже и хокейния финал. Канада и САЩ имат по девет златни медала.

На Олимпиадата в Лилехамер през 1994 г. руските олимпийци победиха в генералното класиране с 11 златни, 8 сребърни и 4 бронзови награди.

Булевард

За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!

Регистрация

Коментари

John_Jameson
23.02.2014 22:18

Да бе, тия Холандци са най-добрите в пързалянето с кънки!

sashaserg
23.02.2014 16:09

Холадците има 24 медала от които 23 в пързалянето с кънки и един в шорттрек-а, което не се отличава по идея от пързалянето, така че не мисля че им е притрябвала планина, даже сняг не им е нужен *lol*

angel.bonev.908
23.02.2014 14:26

Смятай, холандците колко медали имат, а дори нямат и планина като хората. Срам е за България, че поне 1 златен медал нямаме.....

Tsankot0
23.02.2014 20:57

Не е нужно да имат планини! Има си къде да тренират имат и средства

haldir
23.02.2014 20:32

За съжаление няма и имаме скоро,докато навсякъде по света се влагат страшно много пари ,като цяло в спорта ,тук в България всичко е оставено на произвола на съдбата.А най-жалкото е ,че имаме много талантливи спортисти ,които ще си останат само с мечтите......

MaLkO_LuD94
23.02.2014 15:33

22 от медалите на Холандците са от пързалянето с кънки *thumb_up* ( може и 24-те да са не съм сигурен )

sa6etoo
23.02.2014 15:04

На холандците 50% че и повече от медалите са им то пързалянето с кънки за което планина не е нужна.

paradise11
23.02.2014 14:38

Ние нямаме медал,а за златен ще почакаме малко повече.