Неубедителен Ювентус си осигури комфортна преднина срещу Трабзонспор (видео)

21:11
Италианският шампион Ювентус взе комфортно предимство срещу Трабзонспор, след като надигра съперника си с 2:0 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Възпитаниците на Антонио Конте не се представиха убедително в Торино, но въпреки това успяха да вземат своето с голове на Пабло Освалдо и Пол Погба.

Гостите от Турция започнаха срещата много уверено и можеха да изненадат бианконерите още в 3-ата минута, когато Огбона допусна груба грешка в близост до собственото си наказателно поле, но Гюрал не успя да се възползва от нея. Торинци отговориха с неточен изстрел на Тевес.

След 10-ата минута Юве взе инициативата в свои ръце и установи контрол върху играта, макар и с малко закъснение. Малко по-късно Старата госпожа стигна и до гол. Това се случи в 15-ата минута след добро стечение на обстоятелствата - подаване на Тевес към Исла рикошира в главата на противников футболист и топката се озова пред Освалдо, който останал непокрит в наказателното поле не сбърка за 1:0.

В 28-ата минута Гюрал се озова на добра стрелкова позиция пред наказателното поле на Старата госпожа, но ударът му ниско по тревата се спря в прегръдките на Буфон. В ответната атака Исла пропиля потенциална възможност да покачи на 2:0. Секунди по-късно същото стори и Тевес.

В заключителната част на първото полувреме Тевес демонстрира отлична техника, освободи се от защитник на Трабзонспор, но последвалият му шут бе отразен от Къврак. С това се изчерпаха по-интересните ситуации през първите 45 минути.

В началото на второто полувреме Ювентус упражни натиск в търсене на второ попадение. Защитниците на Трабзонспор обаче внимаваха и не позволиха на съперниците си да увеличат разликата в резултата.

В 71-ата минута бордо-сините реализираха изравнително попадение, но главният арбитър не го зачете по преценка на допълнителния му помощник зад вратата на Юве, който сигнализира, че преди това топката е напуснала очертанията на игрището. До края на мача Юве продължи с неубедителното си представяне, но въпреки това успя да увеличи преднината чрез Погба, който се разписа в 4-ата минута на добавеното време.

Реваншът в Трабзон е точно след една седмица.

Juventus 2-0 Trabzonspor ourmatch.net by ourmatch