Рома развинти Самп, Дестро вкара два (видео)

23:57
В среща от 24-я кръг на Серия А Рома победи Сампдория с 3:0 на стадион "Олимпико" в Рим.

Главен съдия на двубоя бе Доменико Чели.

Вълците, които бяха без своя капитан Франческо Тоти, откриха резултата в самия край на първото полувреме. Флоренци центрира от корнер и Матия Дестро с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Десет минути след началото на втората част Миралем Пянич се разписа след изпълнение на пряк свободен удар и така Рома взе комфортна преднина.

В 57-та минута Дестро сложи точка на спора. Нападателят получи пас в пеналта след пробив по фланга на Жервиньо. Дестро пое топката с гръб към вратата, обърна се и с мощен шут матира Да Коста.

Даниеле Гасталдело от гостите бе изгонен от 80-та минута,след като получи втори жълт картон.

След днешния си успех Рома събра 54 точки и се доближи на девет пункта зад лидера Ювентус.