Реал Мадрид с класически успех над Хетафе (видео)

20:01
Хетафе загуби от Реал Мадрид с 0:3  на стадион "Алфонсо Перес" в среща от 24-я кръг на испанската Примера дивисион.

Главен съдия на двубоя бе Педро Перес.

Възпитаниците на Карло Анчелоти влязоха в мача с пълна газ. Още в петата минута Гарет Бейл намери Хесе Родригес на границата на пеналта. Младокът нахлу в наказателното поле, след което с премерен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Диего Лопес, откривайки резултата.

Това бе петият гол на Хесе за сезона в Примера.

В 27-та минута Карим Бензема уби интригата с втори гол за гостите. Анхел Ди Мария проби по левия фланг, след което центрира към централния нападател на Реал. Бензема си спря елегантно на гърби, а после стреля под плонжа на Моя. Французинът заби 14-я си гол за сезона в испанския шампионат.

Класиката бе оформена от Лука Модрич в 66-та минута. Хърватинът отбеляза с красив изстрел от далечна дистанция. Топката бе пласирана в долния ляв ъгъл на Моя.

След този си успех Реал събра 60 точки и се изравни на върха с Барса и Атлетико Мадирд.

Състави:

Хетафе: Моя, Валера, Алексис, Л.Лопес, Карлос, Борха, Галиван, Хуан Родригес, Педро Леон, Диего Кастро, Адриан Колунга; Резерви: Ласен, Лафита, Пабло Сарабия, Марика, Кодина, Форниес, Саммир

Реал Мадрид: Диего Лопес, Рамос, Пепе, Арбелоа, Марсело, Шаби Алонсо, Модрич, Бейл, Ди Мария, Бензема, Хесе Родригес; Резерви: Касияс, Варан, Коентрао, Касемиро, Иско, Ияраменди, Начо