Лудогорец загря за Лацио с класика срещу Нефтохимик (видео)

16:29
Отборът на Лудогорец победи Нефтохимик като гост с 3:0 в отложен мач от "А" група, като това бе първият официален мач в българския футбол за 2014 година.

Шампионите на България се изправят срещу Лацио в Рим идния четвъртък в мач от 1/16-финалите на Лига Европа, но въпреки това наставникът на тима Стойчо Стоев заложи на повечето от титулярните си играчи.

Резултатът бе открит от Върджил Мисиджан в 22-ата минута, а 13 минути по-късно Христо Златински удвои след добра асистенция на Луму. В 73-ата минута появилият се като резерва Роман Безяк оформи крайното 3:0, след като бе изведен от Марселиньо сам срещу вратаря на домакините и не сбърка.

С този успех Лудогорец се върна на върха в "А" група, като вече има преднина от три точки пред втория Литекс. Нефтохимик остава на предпоследно място с актив от 12 точки.