Левски не успя да победи и в последната си контрола от лагера в Кипър

16:49
Левски завърши наравно 1:1 срещу руския Урал в петата си и последна контролна среща по време на подготвителния лагер в Кипър. Двубоят се игра на един от терените на Алфа център в Ларнака. Ерохин откри резултата в 34-aта минута, а Валери Божинов изравни в 47-aта.

Левски започна днешната среща с Пламен Илиев на вратата, а пред него в отбрана бяха Пламен Крумов, Павел Чмовш, Аймен Белаид и Орлин Старокин. В халфовата линия стартираха Владимир Гаджев, Кевин Брю, Борислав Цонев, Мирослав Иванов и Ларсен Туре, а на върха на атаката бе рожденикът Валери Божинов.

В 4-aта минута удар на Коман от 18 метра попадна в ръцете на Пламен Илиев. Две минути по-късно Азеведо получи пас на границата на наказателното поле и стреля над вратата на Левски. В 16-aта Хожин стреля високо над вратата на сините от фаул.

В 19-aта минута Боби Цонев спечели фаул за Левски пред наказателното поле на Урал. Мирослав Иванов стреля, топката рикошира и излезе в ъглов удар. Три минути по-късно Мирослав Иванов бе изведен сам срещу вратаря отляво, но стражът на руснаците парира удара на лявото крило на Левски. След още две минути далечен шут на Борислав Цонев излезе в страни от вратата на руснаците.

В 27-aта минута Пламен Илиев спаси удар на Ерохин отдалеч. Шест минути по-късно след атака отдясно, последва центриране по земя и Ерохин засече отблизо в мрежата и откри резултата – 0:1.

Старши треньорът на Левски Антони Здравков направи четири промени на почивката като в игра се появиха Горан Блажевич, Даниел Димов, Станислав Ангелов и Димитър Макриев на местата на Пламен Илиев, Павел Чмовш, Мирослав Иванов и Ларсен Туре. Рокадите дадоха резултат и още в първите минути Левски натисна съперника. В 47-aта минута след страхотен пробив на Боби Цонев последва извеждащо подаване към рожденика Валери Божинов сам срещу вратаря и синята "десетка" не сгреши – 1:1.

В 59-aта минута след центриране на Гаджев отляво Макриев стреля с глава и удари напречната греда. В 65-aта Кевин Брю стреля от 20 метра, но топката мина на половин метър в страни от вратата на Заболотний. В 76-aта след многоходова атака, топката стигна до Крумов по десния фланг, който центрира ниско към Генков, той засече, но вратаря спаси. Минута по-късно Генков засече топката в мрежата, но е бил в положение на засада и гола бе отменен.

В 79-aта минута Станислав Ангелов засече центриране на Брю от корнер, топката мина покрай вратата. Две минути по-късно Ерохин пропусна с глава отблизо след центриране отляво, а в 83-aта минута Кевин Брю стреля опасно от пряк свободен удар, но вратаря спаси.

Утре отборът на Левски се прибира в София.

Състави:

Левски: Илиев (46-Блажевич), Крумов, Чмовш (46-Д.Димов), Белаид, Старокин (84-Орачев), Гаджев (78-Р.Цонев), Брю, Б.Цонев (82-П.Димов), Туре (46-Ангелов), Иванов (46-Макриев), Божинов (61-Генков)

Урал: Заболотний, Хозин, Герасимов, Белозьоров, Данцев, Лунгу, Фидлер, Ерохин, Азеведо, Коман, Гогниев